Stal w półfinale Pucharu Polski strefy kaliskiej [ZDJĘCIA]

Sport Pleszewska Stal zameldowała się w półfinale Pucharu Polski strefy kaliskiej. W ćwierćfinale rozgromiła V-ligowy GKS Rychtal 6:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak okazałej wygranej. Co prawda prowadzenie dał Stali Patryk Szulczyński, ale już osiem minut później Wojciech Czech doprowadził do wyrównania.

Zupełnie inne oblicze pleszewskiej drużyny obejrzeliśmy po przerwie. Już 15 sekund po wznowieniu Bartłomiej Bąkowski przymierzył z około 25 metrów w samo okienko i zmienił wynik na 2:1. Stalowcy byli pazerni na kolejne gole i nadal atakowali. Tomasz Zawada znalazłby się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem rywali, Ivanem Kodliukiem, gdyby nie faul Bartosza Mazepy. Arbiter ukarał obrońcę GKS-u Rychtal czerwoną kartką i rywalom od 51’ przyszło grać w osłabieniu.

Drużyna trenera Tobiasza Wojcieszaka grę w przewadze jednego zawodnika w pełni wykorzystała. Tobiasz Krowiacz zgrał piłkę Patrykowi Szulczyńskiemu, a ten głową przelobował Ivana Kodliuka. Trzy minuty później Bartłomiej Bąkowski skorzystał z prostopadłego podania od Łukasza Jańczaka, minął bramkarza i strzałem do pustej bramki podwyższył na 4:1. Autorzy obu dubletów wkrótce opuścili plac gry, ale w kreowaniu sytuacji i strzelaniu goli zastąpili ich zawodnicy rezerwowi. Tobiasz Krowiacz precyzyjnym strzałem w „długi róg” uzyskał bramkę numer pięć. Ostatni gol był zasługą Arkadiusza Poczty, który wymanewrował dwóch obrońców i wyłożył futbolówkę praktycznie do „pustaka” Normanowi Brylowi.

Zwycięstwo mogło być nawet wyższe, ale bramkarz GKS-u Rychtal popisał się kilkoma udanymi interwencjami, a po strzale Tomasza Zawady w sukurs przyszedł mu słupek bramki. W półfinale Stal zagra z GKS-em Jaraczewo,. W drugim półfinale KP Słupia spotka się z Jarotą II Jarocin Witaszyce. Mecze rozegrane zostaną 26 października.

STAL PLESZEW – GKS RYCHTAL 6:1 (1:1)

Stal Pleszew: Dawid Sass, Szymon Kozłowski, Mikołaj Potarzycki, Dawid Majchrzak, Mikołaj Adamek, Bartosz Mazurek (46’ Tobiasz Krowiacz), Łukasz Jańczak, Adam Wojciechowski, Tomasz Zawada (82’ Norman Bryl), Patryk Szulczyński (72’ Wojciech Kuznowicz), Bartłomiej Bąkowski (72’ Arkadiusz Poczta)

Bramki: 1:0 – Patryk Szulczyński (18’), 1:1 – Wojciech Czech (26’), 2:1 – Bartłomiej Bąkowski (46’), 3:1 – Patryk Szulczyński (65’ głową), 4:1 – Bartłomiej Bąkowski (68’), 5:1 – Tobiasz Krowiacz (79’), 6:1 – Norman Bryl (83’)