Stalowy remis w blasku jupiterów

Sport Pleszewska Stal zaledwie zremisowała z Płomieniem Opatów, podobnie – jak w Koźminku – tracąc dwa gole w końcówce meczu.

Stalowcy rozgrywali już ligowe mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią, ale pojedynki przy sztucznym oświetleniu toczyli tylko w ramach sparingów. To był debiut, który mógł i powinien przynieść zwycięstwo. Już po pierwszym kwadransie powinno być 2:0, a Tobiasz Krowiacz winien mieć na swoim koncie dwie asysty. W pierwszej sytuacji uderzał Bartłomiej Bąkowski, ale bramkarz Amadeusz Długowski odbił piłkę na słupek. Nieco później Tomasz Zawada niezbyt czysto trafił w piłkę i jego strzał okazał się niecelny. Ale do trzech razy sztuka.

Tym razem dośrodkował Mikołaj Adamek, a Bartłomiej Bąkowski płaskim strzałem przy słupku otworzył wynik meczu. Napastnik Stali jeszcze w pierwszej połowie skompletował dublet. Samą akcję wyprowadził Łukasz Jańczak, uruchamiając na skrzydle Tobiasza Grabowskiego, który przy golu numer dwa popisał się asystą.

Stalowcy nie poszli jednak za ciosem, a z minuty na minutę coraz więcej pracy miał Dawid Sass, który popisał się kilkoma bardzo udanymi interwencjami. Nasz zespół niepotrzebnie wdał się w dość chaotyczną wymianę ciosów, zabrakło spokojnego rozegrania piłki i zamknięcia meczu. To zemściło się w końcówce.

W 86’ Miłosz Konieczny dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Dawid Majchrzak pechowo strącił ją do własnej bramki. Podopieczni trenera Waldemara Kolanka zwietrzyli szansę na doprowadzenie do wyrównania i cel osiągnęli. Do remisu doprowadził Filip Wiśniewski. Niestety, po raz drugi z rzędu piłkarze Stali bardziej stracili dwa punkty, niż zyskali jeden.

STAL PLESZEW – PŁOMIEŃ OPATÓW 2:2 (2:0)

Stal Pleszew: Dawid Sass, Tobiasz Krowiacz, Dawid Majchrzak Ż, Mikołaj Potarzycki, Patryk Zacharczuk, Tobiasz Grabowski (56’ Szymon Kozłowski), Łukasz Jańczak, Bartosz Mazurek (56’ Szymon Rudziński), Mikołaj Adamek Ż, Tomasz Zawada (77’ Marcin Mielcarek), Bartłomiej Bąkowski (59’ Arkadiusz Poczta)

1:0 – Bartłomiej Bąkowski (27’)

2:0 – Bartłomiej Bąkowski (33’)

2:1 – Dawid Majchrzak (86’ gol samobójczy)

2:2 – Sebastian Wiśniewski (89’)