Reklama

System Sportu Młodzieżowego 2021. Punktowały trzy kluby

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zaledwie 51,5 punktu zdobyli reprezentanci klubów z pleszewskiego powiatu w systemie współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo. To najgorszy wynik od wielu lat.

Przed rokiem nasi sportowcy zdobyli 107,5 punktu, w 2019 roku – 220,15, a w 2018 roku – 215,5. Zabrakło przede wszystkim punktów karateków, bo Polski Związek Karate nie przeprowadził mistrzostw. Krajowy championat zorganizowała w grudniu Polska Unia Karate, której kilka dni wcześniej przyznano uprawnienia Polskiego Związku Sportowego , ale w opinii PZK wyniki nie mogą być honorowane w systemie. Nie znamy jeszcze stanowiska Komisji Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie, choć wysłaliśmy stosowne zapytanie. Gdyby punkty były przyznane, to Pleszewski Klub Karate wzbogaciłby się o 89 oczek. Mało to jednak realne.

Na łączny dorobek w 2021 roku złożyły się występy reprezentantów UKS-u Taekwondo Pleszew (31,5 punktu), zawodników sekcji lekkoatletycznej Stali Pleszew (18) oraz szachistów Orłów Pleszew (2). Na pierwszy plan wysuwa się osiągnięcie Julii Terpiłowskiej. Zawodniczka UKS-u Taekwondo Pleszew podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych wywalczyła dwa medale: srebrny w dwuboju technicznym i brązowy w kyorugi juniorek młodszych do 59 kg. Już trzeci raz z rzędu punkty na OOM zdobywała Oliwia Jankowska. Tym razem mieszkanka Sośnicy wywalczyła sześć oczek za trzecie miejsce okraszone brązowym medalem w kyorugi kadetek do 33kg oraz ósmą pozycję w dwuboju technicznym. Aż 11 punktów dopisanych zostało do dorobku Mariusza Adamkiewicza, który w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim został sklasyfikowany na miejscach 5-8. Taekwondzistka Weronika Smołaga faktycznie wywalczyła w mistrzostwach Polski juniorek trzy punkty (lokata 5-8 w kyorugi do 52 kg), ale połowa tego dorobku powędrowała na konto jej poprzedniego klubu, Białych Tygrysów Jarocin.

Spośród lekkoatletów najwięcej punktów zdobył Franciszek Pawłowski. Młodzik Stali Pleszew Pleszew z powodzeniem wystartował w Mistrzostwach Polski Młodzików w Chodzie Sportowym, w których zajął ósmą lokatę. Mikołaj Janik zdobywał punktowane miejsca w trzech startach, ale zgodnie z regulaminem punkty przyznawane są tylko w dwóch, dlatego wynik z Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych został odrzucony. Zaliczone zostały za to wyniki z lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów w biegach na 3000m (13. lokata) i 5000m (15. miejsce).

To był udany rok dla szachistów Klubu Szachowego Orły Pleszew. Łucja Nowicka i Franciszek Kolanowski najpierw zostali mistrzami Wielkopolski młodzików, a później potwierdzili wysokie już umiejętności w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Franek zajął piąte miejsce, a Łucja była czwarta.

Sportowcy punktujący w 2021 roku

Robert Babiarz                Stal Pleszew                   lekkoatletyka             MMM          2

Milena Bochniak             Stal Pleszew                   lekkoatletyka             MMM          2

Paweł Jakubowski           Stal Pleszew                   lekkoatletyka             MMM          1

Sandra Nowakowska      Stal Pleszew                   lekkoatletyka             MMM           2

Franciszek Pawłowski     Stal Pleszew                   lekkoatletyka             MPM            5

Zofia Spychała                 Stal Pleszew                   lekkoatletyka             MMM           1

Julia Terpiłowska            UKS Taekwondo            taekwondo                 OOM           12

Mariusz Adamkiewicz    UKS Taekwondo            taekwondo                MPMŁ          11

Oliwia Jankowska           UKS Taekwondo            taekwondo                 OOM            6

Weronika Smołaga          UKS Taekwondo            taekwondo                 MPJ            1,5

Oliwia Kłobuch                UKS Taekwondo            taekwondo               MMM           1

Łucja Nowicka                 Orły Pleszew                  szachy                       MMM           1

Franciszek Kolanowski   Orły Pleszew                  szachy                      MMM           1

MMM – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, MPM – Mistrzostwa Polski Młodzików, OOM – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, MPJM – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, MPJ – Mistrzostwa Polski Juniorów, MPMŁ – Mistrzostwa Polski Młodzieżowców

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy