Taekwondo olimpijskie. Bartosz Stephan wicemistrzem Polski

Opublikowano: Aktualizacja:

Taekwondo olimpijskie. Bartosz Stephan wicemistrzem Polski - Zdjęcie główne

Sport Wychowanek UKS-u Taekwondo Pleszew, Bartosz Stephan, został wicemistrzem Polski młodzieżowców w taekwondo olimpijskim.

Pleszewianin, reprezentujący Organizację Środowiskową AZS Poznań, rywalizował w kategorii wagowej -80 kg młodzieżowców (U’21). W pierwszym pojedynku wygrał 25:1 z Wojciechem Kujawą (UKS Oaza Kórnik), w walce o awans do strefy medalowej pokonał 11:3 Piotra Zielińskiego (Opolski Klub Taekwondo), a w półfinale zwyciężył 5:0 Macieja Stryjka (Promyk Ciechanów). Potknął się dopiero w finale. Przegrał w nim 3:6 z Szymonem Piątkowskim (AZS UWM Olsztyn), zdobywając tytuł wicemistrza Polski młodzieżowców, poparty srebrnym medalem.

UKS Taekwondo Pleszew reprezentowało dwoje zawodników. Mariusz Adamkiewicz (U’21, -58 kg) trafił w pierwszej walce na faworyzowanego Łukasza Nowaka (KS AZS AWF Warszawa). Przegrał, niestety, 5:25 i został wyeliminowany z turnieju. W tej kategorii wystartowało ośmiu zawodników, a zatem pleszewianin został sklasyfikowany w przedziale miejsc 5-8. Oznacza to 11 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Weronika Smołaga, która stanęła do rywalizacji w kategorii -52 kg juniorek, rozpoczęła od efektownego zwycięstwa 24:4 nad Izabell Miastkowską (AZS UWM Olsztyn). W ćwierćfinale los skojarzył ją z Patrycją Januszko (AZS UWM Olsztyn). Olsztynianka zwyciężyła naszą reprezentantkę w stosunku 23:2, by później sięgnąć po tytuł mistrzyni Polski. Weronika Smołaga wywalczyła miejsce w przedziale 5-8 (3 punkty w SSM).

Mistrzostwa rozegrane zostały w dniach 29-30 maja w Warszawie.