Tenisiści stołowi walczyli w mistrzostwach okręgu. Sukces Piotra Kuczyńskiego

Opublikowano: Aktualizacja:

Tenisiści stołowi walczyli w mistrzostwach okręgu. Sukces Piotra Kuczyńskiego - Zdjęcie główne

Sport Żacy, żaczki, młodzicy i młodziczki rywalizowali w mistrzostwach okręgu. Największy sukces odniósł Piotr Kuczyński.

Zawodnik Żaków Taczanów został indywidualnym mistrzem Okręgu Południowa Wielkopolska w tenisie stołowym w kategorii żaków. Podczas mistrzostw, przeprowadzonych we Wtórku, wyprzedził 15 konkurentów. W finale pokonał turniejową jedynkę, Piotra Grzelińskiego (Maraton Moskurnia), dzięki czemu wyprzedził swojego konkurenta w rankingu końcowym sezonu 2021/2022.

Patryk Filipiak z Chrobrego Gizałki był na mistrzostwach piąty, podobnie, jak Maria Pawlak (LKS Gołuchów) w gronie żaczek. W grze podwójnej chłopców Patryk i Paweł Filipiak uplasowali się na czwartej pozycji, a Gracjan Piętka i Filip Kuczma (LKS Gołuchów) – na piątej. W mikście gołuchowska para Maria Pawlak i Filip Kuczma zajęli miejsce czwarte.

Młodzicy i młodziczki o okręgowy prymat rywalizowali w Ostrzeszowie. Ziemia Pleszewska reprezentowana była przez zawodników dwóch klubów, którzy wywalczyli kilka miejsc w czołowych ósemkach. Adam Ratajczyk (LKS Gołuchów) zajął w grze singlowej siódme miejsce, a młodszy od rywali o 3 lata, Patryk Filipiak (Chrobry Gizałki) – ósme. Ósma była też Nadia Andrzejewska z LKS-u Gołuchów. Adam Ratajczyk i Zacheusz Trocha (LKS Gołuchów) zajęli w grze podwójnej czwartą lokatę, podobnie, jak Patryk Filipiak i Dominika Taczała (Chrobry Gizałki) w grze mieszanej. Para Nadia Andrzejewska i Adam Ratajczyk (LKS Gołuchów) sklasyfikowana została na miejscach 5-8.