Tenisista stołowy Żaków Taczanów najlepszy w Grand Prix Wielkopolski - Zdjęcie główne
Zobacz
12
zdjęć

Sport Piotr Kuczyński kroczy od sukcesu do sukcesu. Dziś zwyciężył w Poznaniu w III Grand Prix Wielkopolski w Tenisie Stołowym.

Zawodnik Żaków Taczanów zadebiutował we wrześniu minionego roku w kategorii wiekowej młodzików i już w debiutanckim starcie zajął w Grand Prix Wielkopolski drugie miejsce. W listopadzie spisał się jeszcze lepiej, bo w Złotowie był najlepszy. Dzisiaj wystąpił w trzecim turnieju i potwierdził swoją supremację w województwie.

W zawodach wystartowało aż 65 młodych tenisistów stołowych. Podopieczny trenera Marka Biernata dzięki świetnej postawie w poprzednich turniejach nie musiał przebijać się przez kwalifikacje, tylko od razu przystąpił do turnieju głównego. W 1/16 finału ograł 3:0 Jana Mazurkiewicza (UKS Przeźmierowo), a w starciu o awans do ćwierćfinału zwyciężył 3:0 Oleksandra Kovalchuka (SKS Rataje 50 Poznań). Drogę do półfinału utorował sobie wygraną 3:1 z Szymonem Kościółkiem (UKS Optimum Lubasz), by po zwycięstwie 3:0 nad Mateuszem Sommerfeldem (GOKiS Kleszczewo) stanąć do walki o pierwsze miejsce.

Finałowym rywalem był kolega Piotra, Tymon Kokot, reprezentujący barwy Tajfuna Ostrów Wlkp. Zawodnik Żaków przegrał z nim w pierwszych zawodach rankingowych, zrewanżował się dwa miesiące później, wygrywając po dramatycznym boju 3:2. Tym razem pojedynek znów miał bardzo zacięty przebieg. Uczeń pleszewskiej „Dwójki” wygrał 3:2, w ostatnim secie 11-9, kwalifikując się jako triumfator do III Grand Prix Polski Młodzików. Zawody odbędą się na początku marca w Szczawnie Zdrój.

Styczeń kończy się bardzo udanie, bo nasi zawodnicy równie świetnie zaprezentowali się w III Grand Prix Południowej Wielkopolski Żaków i Kadetów, przeprowadzonym w Daniszynie. Niższa ranga zawodów, ale wyniki bardzo cieszą. Patryk Filipiak (Chrobry Gizałki) zwyciężył w gronie żaków, a wśród żaczek na drugim miejscu uplasowała się Lena Obecna (Żaki Taczanów). O podium „otarła” się Zosia Melka (Żaki Taczanów), która była czwarta. W rywalizacji kadetek Nadia Andrzejewska (LKS Gołuchów) wywalczyła drugie miejsce.