Tenisowy turniej „O puchar lata”

Tenisowy turniej  „O puchar lata” - Zdjęcie główne

Zgodnie z nazwą uczestnikom turnieju „O puchar lata” towarzyszyła piękna, letnia pogoda. I było sporo emocji.

W kategorii „open” zgodnie z przewidywaniami triumfował Marcin Szemiot ze Złotoryi, drugi był czternastoletni podopieczny trenera Tomasza Mikulskiego, Julien Laskowski (Ostrów Wlkp.), a trzecie miejsce zajął Andrzej Matuszczak (Ostrów Wlkp.). Do dużej niespodzianki doszło w kategorii 45+. Reprezentant Pleszewskiego Stowarzyszenia Tenisowego i zarazem jego prezes, Marek Szymoniak, zwyciężył w półfinale 6:3, 6:3 Mirosława Borodo z Koźmina Wlkp. W finale też był bliski wygranej, bo po emocjonującym pojedynku uległ ostatecznie 4:6, 7:5, 6:10 Dariuszowi Praczykowi z Koźmina Wlkp. Borodo ostatecznie zajął trzecie miejsce, wygrywając 6:2, 6:3 z Wojciechem Makowskim ze Zduńskiej Woli. Zawody, przeprowadzone na pleszewskich kortach 21 lipca, zorganizowało Pleszewskie Stowarzyszenie Tenisowe. Imprezę współfinansował Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.