Triathlonistka Małgorzata Nowak leci na Mistrzostwa Świata do USA!

Autor: | Zdjęcie: arch. organizatorów JBL Triathlon Poznań

Triathlonistka Małgorzata Nowak leci na Mistrzostwa Świata do USA! - Zdjęcie główne

Małgorzata Nowak z Pleszewa to uznana triathlonistka. Teraz szykuje się na Mistrzostwa Świata w USA | foto arch. organizatorów JBL Triathlon Poznań

Sport Małgorzata Nowak, która zdobyła w lipcu złoty medal na JBL Triathlon Poznań oraz obroniła w tym samym miesiącu mistrzowski tytuł w swojej kategorii na największej imprezie triathlonowej w Polsce, czyli Enea Bydgoszcz Triathlon – pojedzie w październiku do Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwa Świata 70.3 Ironman.

Sukcesy Małgorzaty Nowak, triathlonistki rodem z Pleszewa, można wymieniać długo.

Tylko w lipcu stanęła na najwyższym podium dwóch dużych imprez. W Poznaniu – o czym niedawno pisaliśmy - zdobyła złoty medal w kategorii kobiet 30-34 na dystansie 116,317 km - podczas JBL Triathlon Poznań.

Z kolei w Bydgoszczy – na największej polskiej imprezie triathlonowej, czyli Enea Bydgoszcz Triathlon, zwyciężyła w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Prawników i Lekarzy w triathlonie.

Pleszewianka obroniła tym samym tytuł mistrzowski w swojej kategorii oraz zdobyła drugie miejsce w kategorii Open wśród wszystkich startujących kobiet na dystansie 1/4 IM.

Jak opowiada pleszewianka, podczas startów ma zawsze duże wsparcie najbliższych – także w Bydgoszczy towarzyszyła jej rodzina i Jarzyk Team (stanowią go jej przyjaciółka - Agnieszka Jerzyk, multimedalistka w triathlonie oraz jej trener).

Małgorzata Nowak jedzie na IRONMAN 70.3 Mistrzostwa Świata 2021 w St. George

Obecnie Małgorzata Nowak przygotowuje się do najważniejszego startu w tym roku, czyli do Mistrzostw Świata w 70.3 Ironman, które odbędą się w 29 października w St. George w Stanach Zjednoczonych.

- Dam z siebie wszystko, jak na każdych zawodach. Czuję moc i to jeszcze bardziej mnie napędza - mówi Małgorzata Nowak, która kwalifikacje na wspomniane mistrzostwa zdobyła już rok wcześniej podczas startu w Estonii.

To nie koniec, ponieważ podczas zawodów Enea 70.3 Ironman Gdynia Małgorzata Nowak wywalczyła już także kwalifikacje na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, która odbędą się w Lahti. Pleszewianka ma nadzieję, że w najbliższym czasie dołączy również jej siostra, która również trenuje traithlon.

- Razem z moją siostrą wystartowałyśmy w Enea 70.3 Ironman Gdynia, gdzie pokazałyśmy moc. Zdobyłam 3. miejsce w mojej kategorii wiekowej a tym samym zdobyłam 1 z 2 kwalifikacji w naszej kategorii wiekowej na Mistrzostwa Świata 70.3 Ironman w przyszłym roku, które odbędą się 26 sierpnia w Lahti w Finlandii. Moja siostra zajęła wysokie 6. miejsce, jednak podczas startu w naszej kategorii były tylko dwie kwalifikacje. Będziemy walczyć dalej, aby razem stanąć na linii startu w fińskim Lahti - zapowiada.