Trzybramkowa wygrana Stali Pleszew [ZDJĘCIA]

SportPleszewska Stal wygrała mecz w Łąkocinach, aplikując swoim rywalom trzy gole. Tylko trzy, bo bramkarz Ogniwa miał dobry dzień.

Stalowcy otworzyli wynik meczu już w 10’. Mikołaj Potarzycki skorzystał z dośrodkowania z rzutu wolnego Łukasza Jańczaka i głową skierował piłkę do siatki. Na 2:0 podwyższył Tobiasz Krowiacz, a asystą popisał się Eryk Janowski. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem, choć powinno by dużo wyżej. Mikołaj Potarzycki i Tobiasz Krowiacz obili poprzeczkę łąkocińskiej bramki, a w kilku innych sytuacjach świetnie zachował się bramkarz Ogniwa, Kamil Chmiel, broniąc dobre uderzenia Mikołaja Potarzyckiego i dwukrotnie Tobiasza Krowiacza.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Stalowcy nacierali, ale przez długi czas piłka do bramki wpaść nie chciała. Golkiper łąkocińskiej drużyny, dwukrotnie wygrał w sytuacjach „sam na sam” z Pawłem Kuszem, uporał się też ze strzałami Dario Nicolasa San Martina i Tomasza Zawady. Kilkukrotnie futbolówka minimalnie omijała światło bramki. W 85’ na boisku zameldował się Wojciech Kuznowicz i już po dwóch minutach miał na swoim koncie asystę. Gola strzelił grający prezes, Tomasz Zawada, ustalając wynik meczu.

– Zespół z Łąkocin nie oddał ani jednego strzału na naszą bramkę. Obrona zagrała perfekcyjnie i nie dopuściła rywali do żadnych sytuacji. Szkoda tylko, że my nie wykorzystaliśmy chociaż połowy swoich, bo wynik mógł być dużo wyższy. Bramkarz Ogniwa będzie podbudowany po dzisiejszym meczu, na pewno był najlepszym zawodnikiem w drużynie przeciwnej – powiedział Tobiasz Wojcieszak, trener Stali.

W kolejnym meczu będzie dużo trudniej, bo stalowcy zmierzą się na wyjeździe z LKS-em Jankowy 1968. Rywale w tej kolejce zwyciężyli niepokonany dotąd GKS Grębanin.

OGNIWO ŁĄKOCINY – STAL PLESZEW 0:3 (0:2)

SKŁAD

Stal Pleszew: Mateusz Jaworski, Alan Kurek, Mikołaj Potarzycki, Krzysztof Czabański, Eryk Janowski (60’ Tomasz Zawada), Tobiasz Krowiacz, Łukasz Jańczak, Kacper Morawski (67’ Szymon Kozłowski), Mikołaj Adamek (85’ Wojciech Kuznowicz), Marcel Karolak (60’ Dario Nicolas San Martin), Paweł Kusz (74’ Adam Wojciechowski)

0:1 – Mikołaj Potarzycki (10’ głową)

0:2 – Tobiasz Krowiacz (27’)

0:3 – Tomasz Zawada (87’)