Turniej Miast ponownie z sukcesami

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Az trzynastu zawodników reprezentowało Pleszew w trzecich zawodach Turnieju Miast w kręglarstwie klasycznym, przeprowadzonych w dniach 5-7 stycznia w Gostyniu. Sukcesów nie zabrakło.

Anna Szymoniak znowu zajęła medalową lokatę. Strąciła 382 kręgle i – podobnie, jak we Wronkach - zajęła w grze do pełnych trzecie miejsce. Annie Piotrowskiej (Wronki), zwyciężczyni i zarazem liderce cyklu, ustąpiła o osiem kręgli. Iwona Jezierska, triumfatorka poprzedniego turnieju we Wronkach, tym razem była dziewiąta (354).

Bardzo dobry start odnotowali też mężczyźni. Jacek Wojcieszak przewrócił aż 399 kręgli i sklasyfikowany został na czwartym miejscu w stawce 88 uczestników. Przy okazji wykorzystał słabsze wyniki kilku rywali i z łącznym rezultatem 410 turniejowych punktów został nowym liderem cyklu. O pięć punktów mniej zgromadził Remigiusz Szabel (Leszno), triumfator ostatnich zawodów (406 kręgli). Tymczasem na torach w Gostyniu bardzo udany start odnotowali Mirosław Calak (394; szóste miejsce) i Robert Wojcieszak (392; dziewiąta pozycja).

Pleszew, który zespołowo zajął drugą lokatę, ponadto reprezentowali: Izabela Rucińska (337), Jarosław Kłakulak (371), Przemysław Hajdasz (371), Sebastian Łapacz (361), Marcin Walczak (361), Janusz Jezierski (356), Szymon Wasilewski (342) i Dariusz Staszak (336).

Kolejne zawody odbędą się w dniach 3-4 lutego w Lesznie.