Udane występy kolarzy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

SportTroje zawodników szkółki kolarskiej Stali Pleszew wystartowało w miniony weekend w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kolarstwie Szosowym. Ich start okraszony został pierwszymi, historycznymi punktami w Systemie Sportu Młodzieżowego.

W pierwszym dniu zmagań Filip Niemczewski i Wojciech Borecki rywalizowali w dwójkowej jeździe na czas. W takim składzie stalowcy zajęli dwunaste miejsce, zdobywając 1 punkt w systemie młodzieży uzdolnionej sportowo.

W niedzielę kolarze wystartowali w wyścigu ze startu wspólnego. Olimpia Pera zameldowała się w gronie młodziczek na świetnym, dziewiątym miejscu. W Systemie Sportu Młodzieżowego wywalczyła jeden punkt.

W rywalizacji młodzików Wojciech Borecki uplasował się na 29 miejscu, a Filip Niemczewski był 31.

Zawody odbyły się w nadmorskim Darłowie. Trenerem naszych zawodników jest Mateusz Stasiak.