Udanie w VII Pomerania Open

Udanie w VII Pomerania Open - Zdjęcie główne

Stuprocentową skuteczność zaprezentowali reprezentanci UKS TKD Pleszew podczas rozegranych w sobotę, 5 kwietnia, w Świnoujściu VII Otwartych Mistrzostw Pomorza w Taekwondo Olimpijskim „Pomerania Open”.

Z czworga zawodników wszyscy stanęli na podium, zdobywając dwa pierwsze i dwa drugie miejsca. Bartosz Stephan wywalczył złoty medal w kategorii kadetów do 45 kg. W drodze po zwycięstwo pokonał reprezentanta Niemiec oraz zawodnika Pomorza Świnoujście. Taki sam efekt przyniósł występ Kamila Kusiaka w grupie młodzików do 50 kg. Nicola Kaczmarek, która po raz pierwszy wystąpiła w kyorugi kadetek do 44 kg, zdobyła "srebro". Oboje stoczyli po dwie walki. Aż cztery pojedynki stoczył Mariusz Adamkiewicz w kategorii młodzików -30kg. Trzy z nich wygrał, a wyższość rywala musiał uznać dopiero w finale, przegrywając na punkty. Tym samym wywalczył srebrny krążek. (ph)