Wielkie emocje na koniec fazy zasadniczej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Pojedynek Kosza Kompaktowy Pleszew z MKS-em Września zadecydował o końcowej klasyfikacji w grupie A2 i wstępnym układzie sił w drugie fazie rozgrywek. Górą był nasz zespół, który do drugiego etapu zabierze trzy zwycięstwa.

Ewentualna wygrana wrześnian dawała im awans do grupy mistrzowskiej o miejsca 1-6. Nasz zespół kwalifikację miał w kieszeni, jednak porażka postawiłaby go w gorszej sytuacji przed meczami w drugim etapie III ligi. Przez pierwsze dwie kwarty toczyła się bardzo wyrównana walka. Rywale prezentowali świetną skuteczność rzutów za trzy punkty (64% przy 29% naszej drużyny) i głównie dlatego po pierwszej połowie był remis. Wszystko zmieniło się po zmianie stron.

– Pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu, przede wszystkim obrona była słaba. Mocne słowa w szatni i w drugiej połowie wyszliśmy jako zespół, zrobiło się 20 punktów przewagi. To jeszcze nie jest ten poziom, który powinniśmy prezentować, ale jeżeli będziemy grać z takim zaangażowaniem, jak po przerwie, to powinno być dobrze – ocenił trener Alan Urbaniak.

Zwycięstwo Kosza oznacza, że do drugiego etapu zakwalifikowała się także Rawia Rawag Rawicz. Nasz zespół przystąpi do niego z siedmioma punktami za zwycięstwa na rawiczanami (98:68 i 82:71) oraz Eneą Basket Junior Poznań (89:83). Do grupy o miejsca 1-6 dokooptowane zostaną trzy najlepsze drużyny z grupy A1. W tym przypadku rozstrzygnięcia zapadną w dniach 4-5 lutego, kiedy to rozegrane zostaną decydujące spotkania. A później rozgorzeje walka o dwie czołowe lokaty, premiowane kwalifikacją do półfinału o awans do II ligi.

- Mamy teraz dwa tygodnie, by się dobrze przygotować i powalczyć o II ligę. Głupotą byłoby nie grać o najwyższe cele, szkoda czasu chłopaków i pieniędzy klubu. Mamy ambitnych zawodników. Obraziłbym ich, gdybym powiedział, że nie gramy o coś więcej – powiedział Alan Urbaniak.

KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW – MKS WRZEŚNIA 85:66