Wielkopolski tenis stołowy

Wielkopolski tenis stołowy - Zdjęcie główne

Zawodniczki Chrobrego Gizałki uczestniczyły wczoraj w Poznaniu w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Majka Majdecka i Ewa Mazurek nie zawiodły, odbierając puchar za drugie miejsce. Podopieczne trenera Andrzeja Poźniaka wygrały po 3:1 z drużynami z Trzemeszna i Obornik, by w finale ulec 2:3 reprezentantkom Nałęczy Ostroróg. Adrianna Kwitowska i Wiktoria Jankowiak utworzyły najmłodszą drużynę startującą w Poznaniu i jak na debiutantki spisały się bardzo dobrze, zajmując czwartą lokatę. Pokonały 3:0 Wartę Oborniki oraz uległy tenisistkom stołowym UKS-u Mrowino i Polonii Śmigiel. (ph)