XXIII Liga Taekwondo Wesołek. Pleszewianie w czołówce

SportHala Sportowa w Pleszewie gościła w minioną sobotę uczestników II kolejki Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza i Starosty Pleszewa. Udanie zaprezentowali się zawodnicy UKS Taekwondo Pleszew.

W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało blisko 300 zawodników z 19 klubów. Uczestnicy rywalizowali w czterech odrębnych konkurencjach: poomse (układy formalne), twio-ap-chagi (konkurencja polegająca na wysokości kopnięcia), dubaldangseong dollyo-chagi momtong (ilość kopnięć w ciągu 10 sekund) oraz kyorugi (walka). Poszczególne starty były punktowane i nagradzane medalami.

Nie zawiedli reprezentanci UKS-u Taekwondo Pleszew, którzy zdobyli 13 medali, zajmując w klasyfikacji punktowej piąte miejsce. Najlepiej wiodło się najmłodszym, czyli dzieciom do 7 lat włącznie. Kinga Jankowska dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, zwyciężając w ap-chagi i dollyo-chagi. Dwa medale zdobyła też Oliwia Ryfa („złoto” w dollyo chagi i „srebro” w ap chagi). Hanna Ogórkiewicz w obu konkurencjach sprawnościowych zajmowała drugie lokaty, a Igor Biliński swój start okrasił „złotem” w ap chagi.

Dwa medale przypadły pleszewianom w grupie 8-9 lat. Jan Staśkiewicz w ap chagi był pierwszy, a Filip Janecki zajął w kyorugi lokatę trzecią. Młodzicy uzupełnili plon „złotem” Jana Biegańskiego w dollyo chagi i „srebrem” Piotra Całki w ap chagi. W grupie juniorów młodszych trzecie lokaty w kyorugi wywalczyli Mikołaj Majchrzak i Anna Szymkowiak.

W klasyfikacji łącznej po dwóch turniejach najwyżej plasuje się Kinga Jankowska, która w gronie dzieci do 7 lat włącznie zajmuje trzecie miejsce.