Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w blasku złota

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w blasku złota - Zdjęcie główne
Zobacz
6
zdjęć

Sport Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF, przeprowadzone w minioną sobotę w Kleszczewie, zaowocowały trzema złotymi medalami reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate, a dodatkowo drużynowym „srebrem”.

Michał Florczak jest aktualnym mistrzem Polski w kategorii młodzieżowców (U’21), w gronie seniorów zdobywał dotąd „srebro” i „brąz”. Teraz do kolekcji swoich osiągnięć dołączył triumf. Podczas mistrzostw Polski, przeprowadzonych wczoraj w Kleszczewie, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie w pięknym stylu rozprawił się z trzema rywalami. Na początek rozgromił 6:1 Krystiana Krajnika (Biofeed Bonus Karate Team), w półfinale pokonał 4:0 Bartosza Kędzierskiego (Klub Sportowy Olimp), a w finale nie dał szans Krzysztofowi Małachowskiemu (Klub Sportowy Karate Sakura), zwyciężając go 6:2. Tym samym mieszkaniec Turska został mistrzem Polski w kategorii seniorów w kategorii wagowej do 84 kg.

Magdalena Godlewska po „złoto” sięgnęła w kumite seniorek do 68 kg. W ćwierćfinale efektownie pokonała 7:1 Martę Krause (Klub Karate i Rekreacji Sonkei), w półfinałowym starciu zwyciężyła 3:1 Sandrę Lieske, a w decydującej walce wygrała także 3:1 z Wiktorią Grejner (Klub Karate Nidan).

Ze złotym medalem powrócił też trener w Pleszewskim Klubie Karate, Bartłomiej Sołtysiak, który rywalizował w kumite seniorów powyżej 84kg. Utytułowany w karate pleszewianin stoczył w drodze po triumf trzy zwycięskie walki. Na początek zwyciężył przez wskazanie sędziów Huberta Jarockiego (Klub Sportowy Olimp), w półfinale zwyciężył 2:0 Cypriana Jarczaka (Klub Karate Kaminari Perzów), by w finale zwyciężyć 3:0 wychowanka Pleszewskiego Klubu Karate, dziś reprezentującego Budokan Wrocław, Dawida Sobkowiaka.

Dorobek medalowy poprawiła jeszcze drużyna mężczyzn, która zajęła drugie miejsce. Awans do finału utorowało jej zwycięstwo 3:1 nad Klubem Karate i Rekreacji Sonkei, w decydującym boju lepsi byli reprezentanci Klubu Sportowego Olimp, którzy wygrali 2:1.

Pleszewski zespół reprezentowali Michał Florczak, Bartłomiej Sołtysiak, Wojciech Pestka, Jakub Konowalczyk i Jakub Borowczyk. Pleszewski Klub Karate zajął w klasyfikacji medalowej drugie miejsce w stawce 39 uczestniczących klubów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kosz rozbity w Inowrocławiu