Zdecydowały rzuty rożne [ZDJĘCIA]

Sport LKS Gołuchów zremisował z Huraganem Pobiedziska w upalnym meczu Artbud IV ligi, rozegranym w samo południe. O końcowym wyniku zadecydowały rzuty rożne.

Pierwszego gola zdobyli piłkarze z Pobiedzisk. Dośrodkował z rzutu rożnego Ryszard Wierzbiński, a Łukasz Maciejewski skierował piłkę do bramki głową. Minęło 120 sekund i gołuchowianie zrewanżowali się w ten sam sposób. Dawid Guźniczak wykorzystał centrę z rzutu rożnego Konrada Chojnackiego i głową pokonał Krzysztofa Chmielewskiego.

Wynik 1:1 jest rozstrzygnięciem sprawiedliwym, a sam mecz był wyrównanym widowiskiem. W pierwszej połowie najbliższe powodzenia było uderzenie Adriana Hajdasza, po którym futbolówka odbiła się od słupka. Po przerwie świetną interwencją popisał się Tomasz Szymkowiak, parując strzał Patryka Jóźwiaka. Chmielewski musiał się z kolei wykazać po rajdzie Konrada Chojnackiego, zakończonym soczystym strzałem.

W najbliższym tygodniu gołuchowianie rozegrają aż dwa mecze. W Boże Ciało wyjadą do Słupcy, a w niedzielę, 19 czerwca, podejmą o godzinie 12:00 Victorię Ostrzeszów.

LKS GOŁUCHÓW – HURAGAN POBIEDZISKA 1:1 (0:0)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Patryk Kieliba, Marcin Wandzel, Filip Morkowski Ż, Paweł Stempień Ż, Konrad Chojnacki (89’ Filip Olszewski), Dawid Guźniczak, Michał Grzesiek, Marcin Szymkowiak (70’ Jakub Szymkowiak), Adrian Hajdasz (70’ Szymon Sobkowiak), Krystian Benuszak (74’ Maciej Marcinkowski)

Bramki: 0:1 – Łukasz Maciejewski (70’ głową) 1:1 – Dawid Guźniczak (72’ głową)