Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Zawada

Zwycięstwo w blasku jupiterów - Zdjęcie główne

Drużyna Stali przed meczem z KS Opatówek | foto Tomasz Zawada

SportPleszewska Stal odniosła szóste w tym sezonie zwycięstwo w Red Box Klasie Okręgowej, tym razem pokonując KS Opatówek.

Pojedynek pierwotnie miał się odbyć w sobotę, jednak na wniosek Stali został przełożony na czwartkowy wieczór. Choć komunikat pojawił się w środę, to siła Facebooka jest na tyle duża, że na meczu pojawiła się całkiem spora grupa kibiców.

Pleszewianie mieli zapewne w pamięci wiosenny pojedynek w Opatówku, w którym prowadzili już 3:0, by przegrać 3:4. Zespół, trenowany przez Dariusza Smolarka, w tym sezonie spisuje się jednak dużo gorzej, opuściło go czterech zawodników, a kolejne porażki mocno obniżyły morale piłkarzy. Stalowcy byli więc faworytami potyczki i ze swojej roli wywiązali się bez zarzutu.

Scenariusz dzisiejszego starcia był zbliżony do derbowego pojedynku z Lasem Kuczków. Drużyna trenera Tobiasza Wojcieszaka potrzebowała 40 minut, by napocząć ekipę spod Kalisza. Była przewaga optyczna, długo nie było goli. Bliskie powodzenia było uderzenie Eryka Janowskiego, po którym piłka o centymetry ominęła słupek bramki. Jeszcze bliżej było strzale Krzysztofa Czabańskiego. Wówczas futbolówkę wybił z linii bramkowej Patryk Malinowski.

Bardzo dobrą zmianę dał Tomasz Zawada, który zastąpił kontuzjowanego Patryka Szulczyńskiego. Właśnie grający prezes uruchomił prostopadłym podaniem Marcela Karolaka. Napastnik Stali źle przyjął piłkę, ale zdołał dośrodkować z linii końcowej do wbiegającego Tomasza Zawady i po chwili Jacek Kuświk zmuszony był wyciągać piłkę z bramki. Gromkie „jeeest” rozległo się w pierwszej połowie jeszcze raz. Niestety, piłka, uderzona głową przez Eryka Janowskiego, znów minimalnie ominęła bramkę.

Krótko po przerwie na sztucznej nawierzchni zameldowali się Tobiasz Krowiacz i Paweł Kusz. Właśnie po akcji tej dwójki Stal prowadziła już 2:0. Paweł Kusz nieco później cieszył się z pierwszego w pleszewskich barwach ligowego dubletu, a asystującym był Tomasz Zawada.

W kolejnym meczu stalowcy podejmą Barycz Janków Przygodzki. O ile znów nie nastąpi zmiana terminu, to mecz odbędzie się w Pleszewie w sobotę, 7 października, godz.15:00.

STAL PLESZEW – KS OPATÓWEK 3:0 (1:0)

SKŁAD

Stal Pleszew: Mateusz Jaworski, Alan Kurek, Mikołaj Potarzycki, Kacper Czajka (77’ Szymon Kozłowski), Mikołaj Adamek, Kacper Morawski (53’ Tobiasz Krowiacz), Krzysztof Czabański Ż (77’ Wojciech Kuznowicz), Łukasz Jańczak, Eryk Janowski (53’ Paweł Kusz), Patryk Szulczyński (24’ Tomasz Zawada), Marcel Karolak Ż (68’ Dario Nicolas San Martin Ż)