Reklama

WOŚP 2023. Co będzie się działo w powiecie pleszewskim? [LISTA WYDARZEŃ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co w jego ramach będzie działo się w powiecie pleszewskim? 

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia i organizowany jest pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych”. Zebrane w jego ramach pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia, które pozwolą na przyspieszenie diagnostyki sepsy.

Dlaczego walka z sepsą?

- Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów – informuje fundacja WOŚP.

Więcej na temat celu 31. Finału WOŚP przeczytasz TUTAJ [LINK].

WOŚP w powiecie pleszewskim

Mieszkańcy powiatu pleszewskiego od samego początku istnienia Orkiestry przyłączają się do organizowanych przez nią zbiórek. W samym tylko Pleszewie w minionych latach zebrano w ramach WOŚP ponad 900 tys. zł. Z kolei fundacja w minionych latach przekazała do Pleszewskiego Centrum Medycznego sprzęt za ok. 1,3 mln zł.

O tym, co się działo w naszym powiecie w ramach WOŚP w zeszłym roku przeczytasz TUTAJ [LINK].

W tym roku w powiecie pleszewskim działa w sumie 6 sztabów w 5 gminach:

PLESZEW - Sztab nr: 3731 Związek Drużyn ZHP w Pleszewie ul. Ogrodowa 2
DOBRZYCA - Sztab nr: 6551 - Szkoła podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Dobrzycy ul. Szkolna 4a
GOŁUCHÓW - Sztab nr: 890 Szkoła Podstawowa w Gołuchowie ul. Czartoryskich 53
CHOCZ - Sztab nr: 3310 - Gminny Ośrodek Kultury ul. Żeromskiego 2 Chocz oraz Sztab nr: 1962 - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kuźni 
GIZAŁKI - Sztab nr: 6153 - Gminne Centrum Kultury w Gizałkach z/s w Tomicach ul. Wrzesińska 16

31. Finał WOŚP. Imprezy i wydarzenia

Co będzie się działo w naszym powiecie z okazji tegorocznego finału WOŚP? Sztaby pracują jeszcze nad szczegółowymi programami, które zostaną zaprezentowane niebawem. 

Listę znanych już wydarzeń, która będzie aktualizowana, prezentujemy poniżej.

Pleszew

15 stycznia

W Zajezdni Kultury zaplanowano akcję Pleszewskiego Klubu Krwiodawców pn. "Kropla Krwi dla WOŚP". Rozpocznie się ona o godz. 10:00, a zakończy - o 14:00.

28 stycznia

Od godz. 16:00 do 20:00 w bibliotece będzie można wymienić się książkami w ramach "Orkiestrowego Bookcrossingu". 

W sali widowiskowej w pleszewskiej bibliotece o godz. 18:00 rozpocznie się pokaz czterech krótkometrażowych filmów "Ja i mój tata", "Totalna harmonia", "60 kilo niczego" i "Atlas". Pojawi się tam - Paweł Sarbinowski. 

29 stycznia

Kwesta uliczna będzie trwała od godz. 9:00 do 20:00.

Na pleszewskich Plantach odbędzie się ósma już edycja Biegu „Policz się z cukrzycą”. Właśnie trwają zapisy na to wydarzenie. O szczegółach przeczytasz TUTAJ [LINK]

O godz. 11:00 rozpocznie się terenowa gra miejska WOŚP. A od 15:00 - atrakcje dla najmłodszych w pleszewskiej "Dwójce". 

Zaplanowano też przejazdy kolejką wąskotorową na trasie Pleszew-Kowalew - przejechać się będzie można za "wrzut do puszki". Odjazdy zaplanowano w godz.: 14.00, 15.00, 16.00.

Od 16:00 do 18:30 odbędą się licytacje w Zajezdni Kultury. W przerwach pomiędzy licytacjami wystąpi grupa teatralna "Co jest grane? Junior". 

W Zajezdni Kultury, o godz. 18:45, koncert zagra Bartas Szymoniak. Występ odbędzie się w ramach zaplanowanej trasy koncertowej „Granice”. Wstęp wolny. 

O godz. 20:00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 wypuszczone zostanie symboliczne światełko do nieba. 

Dobrzyca 

21 i 22 stycznia

W Dobrzycy odbędą się turnieje: koszykarskich trójek, siatkarski (21.01) oraz halowej piłki nożnej (22.01). Wpisowe od drużyny wynosi odpowiednio: 100, 200 i 200 zł. 

29 stycznia

W Dobrzycy wiele będzie się działo też w dzień finału. Zaplanowano występy artystyczno-wokalne, sprzedaż ciast na rynku, licytacje czy światełko do nieba. Szczegóły znajdziecie na plakacie w galerii.

Gołuchów

28 stycznia

W Gołuchowie 28 stycznia, o godz. 17:00, w Powozowni – w budynku Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie - odbędzie się koncert Barbary Dymalskiej i zespołu Q-Artist. Zaplanowano też aukcję gadżetów WOŚP, dzieł plastycznych i różności.

29 stycznia

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gołuchowie w godzinach 13.00-14.15 rozegrany zostanie turniej piłki nożnej. O 14.30 umiejętności artystyczne zaprezentują dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie. W kawiarence (w stołówce szkolnej), prowadzonej przez uczniów, skosztować będzie można serwowanych przez nich potraw i wziąć udział w aukcji, która rozpocznie się o 15.30. O 19.30 w sali sportowej zaśpiewają młodzi wokaliści, a o 20.00 - wysłane zostanie światełko do nieba.

Poza tym teren gminy Gołuchów w korowodzie przejedzie mobilna puszka. Trasa rozpocznie się w miejscowości Borczysko, a zakończy – w Kościelnej Wsi. Szczegóły znajdziecie na plakacie w galerii.

Chocz

21 i 22 stycznia

Prosna Chocz organizuje turnieje piłkarskie - dla młodzieży oraz osób dorosłych. Najpierw, 21 stycznia, mecze w sali sportowej w Choczu zagra młodzież. Dzień później, 22 stycznia, w kategorii open zmierzą się dorośli. Wpisowe w przypadku zespołów dziecięcych wynosi 100 zł, a dorosłych - 150 zł. Szczegóły TUTAJ [LINK].

29 stycznia

Kwesta uliczna rozpocznie się od godz. 9:00. O godz. 16:00 w sali GOK-u odbędzie się licytacja. Tam też wystąpią m.in dzieci z przedszkola w Choczu oraz orkiestra dęta. KGW z Nowego Oleścia przygotowuje dla przybyłych wielki tort.

Czermin

28 stycznia

W Ośrodku Kultury w Czerminie również odbędzie się charytatywny turniej. Organizuje go grupa Dart Czermin. Dodatkowo zorganizowana zostanie loteria dla przybyłych zawodników i gości. Szczegóły TUTAJ

Gizałki

29 stycznia

W sali Gminnego Centrum Kultury w Tomicach o godz. 16:00 będzie miał miejsce pokaz iluzji w wykonaniu Mag Marco, a ponadto - kiermasz słodkości, malowanie twarzy czy tworzenie magicznych rysunków.  

Planujecie wybrać się w tym roku na finał WOŚP? Na któreś z wydarzeń czekacie szczególnie?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy