Reklama

32 mln zł z programu Polski Ład dla samorządów powiatu pleszewskiego. Co będzie robione?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie samorządy z powiatu pleszewskiego otrzymają dofinansowanie na wnioski złożone w ramach rządowego programu Polski Ład.

Łącznie na inwestycje przyznano im ponad 32 mln zł.  

Jest to potężne wsparcie, które trafi przede wszystkim na te inwestycje, które są najbardziej potrzebne. Polski Ład jest tym programem strategicznym, który poprzez prowadzone działania ma zmienić realnie sytuację Polaków. Tylko wspólne działania realizowane z samorządami mogą się przyczynić do tego, że będziemy osiągali sukces, który będzie służył Polakom – mówiła w Pleszewie, Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. 

Towarzyszyli jej posłowie: Tomasz Ławniczak, Katarzyna Sójka i Jan Mosiński. 

- Na terenie powiatu pleszewskiego to jest osiem zadań inwestycyjnych. (…) Na przyszłość jedynie zwrócę się do koleżanek i kolegów samorządowców miejcie w zanadrzu przygotowane projekty, bo będą kolejne nabory – mówił Tomasz Ławniczak. 

Samorządowcy z powiatu pleszewskiego nie kryli, że wsparcie jest znaczące. 

32 mln zł to dla powiatu pleszewskiego ogromna kwota. Mieszkańcy na te środki czekali. Cieszymy się, że będziemy mogli te inwestycje zrealizować przy ogromnym wsparciu z budżetu. (…)  Każdy z nas nie ukrywam, apetyty miał większe. Ja liczyłem na więcej, ale będzie drugi nabór, jesteśmy gotowi, wnioski mamy przygotowane. Liczymy na dalszą pomoc w realizacji tych inwestycji - podkreślał starosta Maciej Wasielewski. 

W podobnym tonie wypowiadali się inni:

 Te pieniądze są wodą na młyn rozwoju każdej gminy - mówił wójt Gołuchowa, Marek Zdunek. 

Z kolei Robert Łoza, wójt Gizałek dodał:

Każde wsparcie tego typu jest bardzo istotne. Głównym naszym zadaniem jest zadowolić potrzeby naszych mieszkańców, a robimy to realizując m.in. tego typu inwestycje – zaznaczył. 

Na co samorządy dostały pieniądze?

  • Powiat pleszewski: Modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej wraz z poprawą efektywności energetycznej budynków Pleszewskiego Centrum Medycznego – 5.000.000 zł
  • Gmina Pleszew: Budowa i modernizacja parkingów P&R na terenie Miasta i Gminy Pleszew – 6 399 979,02 
  • Gmina Gołuchów: Zaprojektowanie i wykonanie montażu urządzeń fotowoltaicznych w budynkach użyteczności publicznej Gminy Gołuchów – 2 280 000 zł
  • Gmina Gizałki: Budowa drogi gminnej Orlina Duża – Białobłoty – 5.700.000 zł
  • Gmina Chocz: Przebudowa drogi gminnej 621563P (ul. Konopnickiej) w Choczu – 2 467 555,75 zł
  • Gmina Czermin: Termomodernizacja obiektów szkolnych w gminie Czermin – 4 180 000 zł
  • Gmina Dobrzyca: Przebudowa drogi gminnej nr 628575P w Dobrzycy(ul.Klonów) – 2.090.000 zł i budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Karminek- Trzebowa – 4 464 847,87 zł
 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy