23 czerwca 2026 roku rozpoczęła się nowa era w dziejach gołuchowskiej kultury. Tego dnia oficjalnie otwarto nową siedzbię Gminnego Centrum Kultury. Wydarzenia towarzyszące tej historycznej chwili zaplanowano na kilka dni. Na scenie prezentowali się przede wszystkim artyści związani lub pochodzący z Grodu Żubra i okolic. Jedną z takich postaci był Bartas Szymoniak.
Artysta przyszedł na świat 26 kwietnia 1984 roku w Kaliszu. W młodości był skrzypkiem kapeli ludowej Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Tursko”. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu. Szerszej publiczności dał się poznać, gdy zajął trzecie miejsce w czwartej edycji programu „Idol”. Przez 8 lat był wokalistą legendarnej grupy Sztywny Pal Azji. W 2015 roku rozpoczął karierę solową. W dorobku ma takie przeboje jak: „Wojownik z miłości”, „Powroty”, „Kochać naprawdę” i „Ulotne”. Te i wiele więcej uworów mogła wysłuchać publiczność, która licznie stawiła się w GCK.
- To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę tutaj być i wspólnie możemy świętować otwarcie tego wspaniałego obiektu. Jednocześnie czuję podwójny stres występując w swoich rodzinnych stronach - mówił artysta.
Budowa warta miliony złotych
Przypomnjmy, że instytucja kultury współdzieli budynek z OSP. Otwarcie remizy miało miejsce w ostatnich dniach maja. To wydarzenie relacjonowaliśmy Budowa obiektu kosztowała ponad 13 mln zł. Niemal 11 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. W części przeznaczonej dla GCK zaprojektowano: w piwnicy - garderobę oraz magazyn, na parterze - foyer, salę koncertową ze sceną i zapleczem scenicznym, szatnie i toalety, na pierwszym piętrze - pracownie warsztatowe oraz pomieszczenia biurowe i administracyjne.
- Dołożymy wszelkich starań, żeby w tym miejscu zawsze coś się działo, a jeśli czasem będzie za spokojnie, będzie to oznaczać, że planujemy coś jeszcze większego. Mam też cichą nadzieję, że to miejsce będzie tak żywe, że z czasem zacznie brakować miejsc na widowni, a wtedy zawsze się znajdzie ktoś, kto powie: to nic, postoję, bo warto - mówiła Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak, dyrektorka GCK, podczas otwarcia siedziby.
Komentarze (0)