Reklama

Boisko w Mamotach oficjalnie otwarte! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mamotach w gminie Czermin oficjalnie otwarto dziś nowe boisko wielofunkcyjne, które powstało dzięki dofinansowaniu w ramach XI edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Nie zabrakło pierwszych koleżeńskich meczów oraz dobrego jedzenia na stołach.

Przypomnijmy: na utworzenie miejsca rekreacyjno-sportowego przy wigwamie w Mamotach gmina Czermin pozyskała 30 tys. zł - w ramach XI edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Pisaliśmy o tym w lipcu na naszych łamach - pieniądze z najnowszego rozdania - przywiózł wówczas do powiatu wicemarszałek, Krzysztof Grabowski.

Nowe boisko w Mamotach

Dzięki wspomnianemu wsparciu można było zrealizować inwestycję, do której dołożyła gmina, i w którą zaangażowali się bezpośrednio sami mieszkańcy. Całość zakończyła się sukcesem i dziś - 16 października - można było nowe boisko oficjalnie otworzyć.

- Dofinansowanie wynosiło 30 tys. zł, a cała inwestycja kosztowała ok. 70 tys. zł - informuje wójt Sławomir Spychaj

Podczas dzisiejszego otwarcia wójt podkreślał również rolę samych mieszkańców we wspomnianej inwestycji - dofinansowanie zakłada bowiem udział w niej społeczeństwa.

- Dziękuję wszystkim, którzy się w to zaangażowali - zaznaczał Sławomir Spychaj - przekazując przy okazji na ręce sołtysa Andrzeja Ziętka zestaw piłek - do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej - bo właśnie te dyscypliny można uprawiać na nowym boisku w Mamotach.

Sołtys Mamot również dziękował wszystkim zaangażowanym w projekt.

- Będzie służyło z pewnością naszym dzieciom i młodzieży - mówił sołtys Andrzej Ziętek, dziękując wójtowi za wsparcie.

Sołtys Mamot przypomniał przy okazji, że o wspomnianym "prezencie" - w postaci dofinansowania dla wsi - dowiedział się w lipcu osobiście - gdy po podpisaniu umowy wieś odwiedzili wójt, starosta i marszałek. Okazja była niebagatelna bo właśnie tego dnia - 7 lipca - sołectwo Mamoty obchodziło swoje 18. "urodziny". Pisaliśmy o tym wówczas w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa".

Dobra zabawa na nowym boisku w Mamotach

Dziś w Mamotach dokonano uroczystego przecięcia wstęgi - z udziałem lokalnych dzieci. A później rozpoczęła się dobra zabawa!

Na stołach dzięki zaangażowaniu pań nie zabrakło pyszności - m.in. ciasta - ponadto każdy chętny mógł zjeść kiełbasę z grilla. No i najważniejsze - nie zabrakło pierwszych meczów na nowym boisku. Turniej odbywał się oczywiście w koleżeńskiej atmosferze, ale pod czujnym okiem profesjonalisty - trenera Gladiatorów Pieruszyce.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z IMPREZY!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy