Reklama

Charytatywnie dla Tomka

Opublikowano:
Autor:

Charytatywnie dla Tomka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 5,5 tysiąca złotych udało się zgromadzić w czasie kilkugodzinnego koncertu charytatywnego pod nazwą „Serce dla Tomka”. Przedsięwzięcie odbyło się w Domu Kultury w Pleszewie i zgromadziło wiele osób, które nie tylko chętnie włączyły się w jego organizację, ale przyszły, aby wspomóc chłopca. Czterolatka bowiem już wkrótce czeka poważna operacja.

Na scenie wystąpiło mnóstwo zespołów: tanecznych, teatralnych i rockowych. Zgodnie z ideą koncertu - każdy z nich zaprezentował się charytatywnie. Między kolejnymi popisami, prowadząca koncert Anna Bogacz, rzeczniczka UMiG Pleszew, licytowała zgromadzone przedmioty. Pomagały jej w tym Karolina Jędrzejak i Monika Wesołek – wolontariuszki, którym udało się pozyskać gadżety od darczyńców. Najwyższą cenę 650 zł osiągnęła koszulka piłkarskiej reprezentacji Polski z autografem Zbigniewa Bońka. W czasie aukcji zlicytowano także obrazy, płyty i książki z autografami autorów, zdjęcia z podpisami skoczków narciarskich oraz wiele innych przedmiotów. Podczas sobotniego wieczoru można było skosztować smacznego ciasta, które upiekły zaprzyjaźnione panie. Dochód z ich zakupu również zasili konto chłopca. W organizację koncertu, oprócz pleszewskiego urzędu i domu kultury, włączyła się również Renata Frąszczak, szkolna wychowawczyni Julii Ferenc - siostry Tomka.

Na koncercie nie mogło zabraknąć samego Tomka Ferenca z członkami swojej rodziny. Operacja serca, na którą zbierane są pieniądze niemal w całym powiecie, odbędzie się w Niemczech na wiosnę. Jej koszt – 120 tys. zł – mocno przekracza możliwości rodziny dziecka. Wszystkie więc środki zebrane dla chłopca wpłacone zostaną na konto fundacji „Cor Infantis”, zaś z niej trafią do szpitala, gdzie dziecko przejdzie zabieg.

(nap)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE