Reklama

Chocz, Białobłoty – gmina Gizałki. Prace idą pełną parą!

Opublikowano: czw, 12 sie 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęły się prace budowlane na drodze powiatowej Chocz – Białobłoty. Inwestycja cieszy burmistrza Chocza - Mariana Wielgosika. - Już wkrótce będziemy mogli jeździć drogą o nowej nawierzchni – mówi.

Reklama

Rozpoczęły się prace budowlane na drodze powiatowej Chocz – Białobłoty.

- Remontowany jest odcinek o dł. 1,16 km od skrzyżowania z ul. Słoneczną do mostu. Roboty postępują bardzo sprawnie. W tym tempie droga powinna być gotowa do końca sierpnia – mówi Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Koszt inwestycji to 503.000 zł.

- Zadanie jest finansowane przez powiat pleszewski - 70% i gminę Chocz -30% - przypomina burmistrz Chocza Marian Wielgosik.

Roboty obejmują poszerzenie drogi, korektę łuku, nową nawierzchnię asfaltową, przebudowę wjazdów oraz remonty przepustów i rowów. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Marzyński z Jarocina. 

W ten sposób wymarzona od lat droga która ułatwi codzienne życie wielu ludziom, staje się realna. Nowa nawierzchnia skróci trasę dojazdu z Dziewinia Dużego do Pleszewa o 10 km. Droga, która może połączyć dwie gminy ma w sumie 12 kilometrów długości - 8 w gminie Chocz i 4 w gminie Gizałki. W 2017 roku remontu doczekało się 2.630 metrów nawierzchni przebiegającej przez teren Chocza. Kolejnych 300 powstało w gminie Gizałki – to dojazd z drogi wojewódzkiej do Krzyżówki. Teraz realizowany jest kolejny odcinek – o długości ponad kilometra – w gminie Chocz. Ale to nie koniec. Powiat pleszewski złożył wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych z programu „Polski Ład”. Czy znajdą się pieniądze na budowę całej trasy?

- Inwestycja wyczekiwana od dziesięcioleci, dzisiaj jest możliwa do realizacji. Dzięki współpracy z gminami Chocz, Czermin i Gizałki, powiat pleszewski opracował dokumentację na budowę tej jakże ważnej inwestycji. Prace projektowe trwały prawie dwa lata i pochłonęły spore pieniądze. Dziś złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania. Teraz będziemy czekać za decyzją premiera – mówi starosta pleszewski, Maciej Wasielewski.

A wnioskowana kwota jest niebagatelna, bo mowa o 25.000.000 złotych. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    obserwator

    tak jak koło pizzerii

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Grzegorz

    Na brudną du...e założone czyste gacie - tak bym to podsumował. Ciekawe jak długo to wytrzyma....