Reklama

Chocz. Chodnik przy Taczanowskiego. To inwestycja robiona etapami

Opublikowano: sob, 13 mar 2021 15:00
Autor: | Zdjęcie: P. Góralczyk

Chocz. Chodnik przy Taczanowskiego. To inwestycja robiona etapami - Zdjęcie główne

Chocz. Budują chodnik | foto P. Góralczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyły prace związane z kolejnym etapem budowy chodnika przy Taczanowskiego w Choczu.

Chodnik ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu. Tym razem wybudowany zostanie odcinek o długości około 52 metrów. 

Chocz. Chodnik budują miejscowi

Inwestycję wykonuje miejscowa firma Gregbud z Nowego Oleśca. Koszt – 33.500 zł. Po raz kolejny „dorzuca się” sołectwo, które ze swojego funduszu przeznaczyło na ten cel 21.000 zł. Zakres prac obejmuje: wykonanie koryta pod nawierzchnię chodnika, ustawienie krawężników i obrzeży na ławie betonowej, wykonanie podbudowy i ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej, zabezpieczenie istniejącej nawierzchni na styku z projektowanym krawężnikiem i dostosowanie wysokościowe studzienek.

Chocz. Rozpoczęli w 2019

Pierwszy etap budowy chodnika ruszył w 2019 roku. Inwestycja pochłonęła wtedy 60.000 zł. Również wówczas cześć kosztów – 28.000 zł – pokryto z funduszu sołeckiego. Wtedy też o budowę kolejnych odcinków prosiła radna - Małgorzata Wróblewska. Burmistrz Marian Wielgosik tłumaczył: Budowa została podzielona na etapy. Mieszkańcy cieszyli się jednak, że inwestycję rozpoczęto. - W końcu się doczekaliśmy – mówili. Ale także prosili o więcej: Chodnik powinien być na całej ulicy Taczanowskiego, a nie tylko kawałek. A reszta to nie mieszkańcy? – pytali wymownie.

Chocz. Kolejny odcinek

Rok później – w 2020 - wykonano kolejny etap. Kosztował on blisko 39.000 zł. I znów pomogło sołectwo, tym razem kwotą 24.000 zł. Prace wykonała ta sama firma - Gregbud. Na dniach zakończy się wspomniany trzeci etap. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy