Reklama

Chocz. Co napisałeś w deklaracji śmieciowej? Uwaga - ruszają kontrole

Opublikowano: wt, 9 mar 2021 10:16
Autor:

Chocz. Co napisałeś w deklaracji śmieciowej? Uwaga - ruszają kontrole - Zdjęcie główne

Chocz. Ruszają kontrole

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Chocz ruszają kontrole! Co będą sprawdzać urzędnicy?

Pod lupę brane będą dane zawarte w deklaracjach śmieciowych dotyczące - wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz liczby mieszkańców w poszczególnych nieruchomościach.

– Zgodnie z przepisami właściciel nieruchomości zobowiązany jest złożyć deklarację w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości, a w przypadku zmiany danych zawartych w deklaracji, złożyć nową w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana – przypomina wiceburmistrz Chocza, Magdalena Marciniak.

W przypadku uzasadnionych wątpliwości właściciel nieruchomości zostanie wezwany do wyjaśnień.

– Apelujemy do wszystkich, u których wystąpiła zmiana dotycząca liczby osób zamieszkujących nieruchomość o złożenie nowej deklaracji – mówi wiceburmistrz Magdalena Marciniak.

I zastrzega. - Deklaracja złożona niezgodnie ze stanem faktycznym prowadzić będzie do wydania decyzji administracyjnej ustalającej wysokość opłaty z naliczeniem zaległości i odsetek podatkowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy