Reklama

Reklama

Chocz. Co tym razem będzie robione?

Opublikowano: ndz, 14 lut 2021 17:00
Autor:

Chocz. Co tym razem będzie robione? - Zdjęcie główne

Chocz. Plac 1 maja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Choczu rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji Placu 1 Maja. Tym razem obejmie on teren parku. Zaplanowano sadzenie drzew i krzewów, położenie trawników, ścieżek, montaż oświetlenia, ławek parkowych czy stojaków na rowery.

Reklama

Przetarg na realizację IV etapu rewitalizacji Placu 1 Maja w Choczu wygrała miejscowa firma Gregbud z Nowego Oleśca, pokonując trzy inne podmioty. Koszty zadania samorząd oszacował na ponad 1,4 mln zł. Jednak aż trzy firmy zaproponowały niższe kwoty. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił właśnie Gregbud – wyceniając prace na blisko 1,1 mln zł. Te zakończą się w maju tego roku. Obejmą teren parku. Zaplanowano sadzenie drzew i krzewów, położenie trawników, ścieżek, montaż oświetlenia, ławek parkowych czy stojaków na rowery.

Warto przypomnieć, że poprzednio roboty – w trzecim etapie - prowadzone były na odcinku od nowego ronda w kierunku drogi wojewódzkiej nr 442. Wykonywała je – za nieco ponad milion złotych – również firma - Gregbud z Nowego Oleśca. To było jedno z najdroższych zadań w zeszłorocznym budżecie Chocza. - Rewitalizacja Placu 1 Maja - to zadanie, które wymagało powstania dość skomplikowanej dokumentacji. Potrzebne były uzgodnienia z konserwatorem zabytków oraz zarządcami dróg - przypomina burmistrz Wielgosik. I dodaje, że całość rozpoczęła się w 2018 roku i ostatecznie pochłonie 4 mln. - Zgodnie z wytycznymi został uporządkowany teren wokół figury św. Wawrzyńca, która podlegała również renowacji. Kolejne elementy wiązały się z budową ronda wraz nowej nawierzchni na drodze gminnej – precyzuje Wielgosik. Wokół figury św. Wawrzyńca, która stoi w centrum placu, wycięto drzewa, wykarczowano krzaki, rozebrano dotychczasowe ogrodzenie, a teren wyłożono kostką. Wszystko pod bacznym okiem konserwatora zabytków. Kolejnym elementem prac była budowa w 2018 roku ronda, gdzie zbiegały się ulice: Konopnickiej, Taczanowskiego, Placu 1 Maja i Grodzieckiej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.