Reklama

Chocz. Czwarty etap prac na Placu 1 Maja

Opublikowano: ndz, 25 kwi 2021 17:00
Autor:

Chocz. Czwarty etap prac na Placu 1 Maja - Zdjęcie główne

Chocz. Trwa rewitalizacja Placu 1 Maja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plac 1 Maja w Choczu zmienia swój wygląd. I to już od dłuższego czasu.

W realizacji jest obecnie kolejny – czwarty - etap prac w tym rejonie miasta. Tym razem w samym parku. Będą nowe nasadzenia drzew i krzewów, trawniki, ścieżki, oświetlenie. Nie zabraknie ławek, na których będzie można odpocząć w trakcie spaceru czy stojaków na rowery. 

Chocz. Plac 1 Maja

Prace związane z czwartym etapem rewitalizacji centrum Chocza właśnie trwają. Wykonuje je miejscowa firma Gregbud z Nowego Oleśca. W konkursie ofert pokonała ona trzy inne przedsiębiorstwa, wyceniając, że zrealizuje zadanie za 1,1 mln zł. Warto przypomnieć, że ten etap samorząd Chocza oszacował na ponad 1,4 mln zł. Ponadto – co już pisaliśmy - inwestycja w głównej mierze realizowana jest ze środków, które gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W poprzednim etapie roboty prowadzone były na odcinku od nowego ronda w kierunku drogi wojewódzkiej nr 442 – co kosztowało ponad milion złotych. Roboty wykonała również miejscowa firma Gregbud z Nowego Oleśca. - Rewitalizacja Placu 1 Maja - to zadanie, które wymagało powstania dość skomplikowanej dokumentacji. Potrzebne były uzgodnienia z wieloma instytucjami, m.in. konserwatorem zabytków oraz zarządcami dróg.

Prace budowlane w ramach tego projektu rozpoczęły się w 2018 roku. Zgodnie z wytycznymi został uporządkowany teren wokół figury św. Wawrzyńca, która podlegała również renowacji. Kolejne elementy wiązały się z budową ronda wraz z budową nowej nawierzchni na drodze gminnej - przypomina burmistrz Chocza, Marian Wielgosik.

A wcześniej - wokół figury św. Wawrzyńca, która stoi w centrum placu, wycięto drzewa, wykarczowano krzaki, rozebrano dotychczasowe ogrodzenie, a teren wyłożono kostką. Wszystko pod bacznym okiem konserwatora zabytków. Kolejnym elementem prac była budowa w 2018 roku ronda, gdzie zbiegały się ulice: Konopnickiej, Taczanowskiego, Placu 1 Maja i Grodzieckiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy