Reklama

Chocz. Ile osób korzysta z pomocy?

Opublikowano: ndz, 16 maj 2021 10:00
Autor:

Chocz. Ile osób korzysta z pomocy?  - Zdjęcie główne

Chocz. Kto korzysta z pomocy społecznej?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 283 rodziny z gminy Chocz skorzystały w ubiegłym roku z pomocy społecznej.

Reklama

Przełożyło się to na objęcie wsparciem aż 481 osób. Ale to i tak o 120 mniej – niż jeszcze rok wcześniej. Wypłacono 73 zasiłki okresowe oraz 498 stałych.

Chocz. Kto korzysta z pomocy społecznej? 

Trudna sytuacja wynikała głównie z ubóstwa, które dotknęło aż 70 rodzin oraz z niepełnosprawność - z którą boryka się 69 rodzin. Nie bez znaczenia była też długotrwała lub ciężka choroba (54 - przypadki), bezradność w sprawach opiekuńczo – wychowawczych (21 – przypadków), czy potrzeba ochrony macierzyństwa – co miało miejsce w 19 rodzinach. Jeden asystent w gminie miał pod opieką 10 rodzin. Warto też nadmienić, że pomoc i wsparcie w 2020 roku w postaci świadczeń pieniężnych uzyskało 131 osób, zaś w postaci świadczeń niepieniężnych - 100 osób.

Najwięcej wydano na świadczenia wychowawcze - 5.062.628 zł. Z kolei świadczenia rodzinne, świadczenie z funduszu alimentacyjnego oraz składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe z ubezpieczenia społecznego – to 2.496.734 zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.