Reklama

Miliony na budowę drogi! Ruszy oczekiwany remont ul. Konopnickiej w Choczu. Gmina dostała dofinansowanie

Opublikowano: ndz, 31 paź 2021 15:00
Autor: | Zdjęcie: arch. gminy Chocz

Miliony na budowę drogi! Ruszy oczekiwany remont ul. Konopnickiej w Choczu. Gmina dostała dofinansowanie - Zdjęcie główne

Długo oczekiwana przebudowa ul. Konopnickiej w Choczu już niedługo ruszy z kopyta! | foto arch. gminy Chocz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Długo oczekiwana przebudowa ul. Konopnickiej w Choczu już niedługo ruszy z kopyta! Władze gminy pozyskały właśnie - w ramach Polskiego Ładu - ponad 2,4 mln zł na tę wielką inwestycję. Wcześniej - na tę samą drogę - gmina otrzymała dofinansowania z innego programu. Pozostaje pytanie: co dalej?

Przypomnijmy: przebudowa ul. Konopnickiej w Choczu to inwestycja bardzo oczekiwana w gminie. 

Ulica Konopnicka w Choczu - ważna trasa

To ważna trasa w rejonie tutejszej szkoły – prowadząca m.in. do nowych domów. Gmina już w roku 2018 rozpoczęła „przymiarki” do przebudowy – najpierw konieczne było oczywiście stworzenie stosownej dokumentacji, która realizowana była również w kolejnym roku. Był to podstawowy krok, który dawał też pole do starania się o dofinansowanie. I tak w roku 2020 gmina – dysponując stosownym projektem – mogła złożyć wniosek o dofinansowanie do przebudowy. Tak też się stało.

Było dofinansowanie na remont ul. Konopnickiej

Przypomnijmy: na początku wniosek złożony został w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych – chodziło o rozdanie na rok 2021. Niestety, zgodnie z pierwszą decyzją – podczas której wszystkie wnioski z województwa były oceniane przez urząd wojewody – przebudowa ul. Konopnickiej w Choczu nie znalazła się na tzw. „liście podstawowej”, tylko na 14. miejscu listy rezerwowej – co w praktyce dawało bardzo nikłe szanse na otrzymanie rządowego wsparcia. Warto jednak zaznaczyć, że później wszystko trafia jeszcze bezpośrednio do ministerstwa, gdzie mogą nastąpić zmiany. I tak było w przypadku ul. Konopnickiej - nastąpił szczęśliwy zwrot po zmianach rządowych, dzięki czemu przebudowa tej trasy w Choczu z listy rezerwowej „wskoczyła” na listę główną – dofinasowanie wyniosło tutaj 1,6 mln zł.

O tym jak ważną inwestycją dla gminy Chocz jest przebudowa ul. Konopnickiej świadczy fakt, że władze starały się później o dofinansowanie także z innego rządowego programu – Polskiego Ładu. I… tutaj również się udało! Na przebudowę drogi gminnej nr 621563P pozyskano w tym programie więcej pieniędzy – bo aż 2 mln 467 tys. 555,75 zł.

Pozostaje dziś więc pytanie: co zrobią władze Chocza – mając „w garści” dwa wygrane konkursy na jedno zadanie? Jakie są też kolejne plany - w ramach Polskiego Ładu? Co mówi nam burmistrz Marian Wielgosik?

Przeczytasz o tym w najbliższym, papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy