Reklama

Pytania o chodnik przy ul. Taczanowskiego w Choczu. Będzie problem z wymijaniem? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 14 mar 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy chodnik przy ul. Taczanowskiego w Choczu jest nieco „odsunięty” od przyległych posesji. – Jak ten teren zostanie zagospodarowany? – dopytuje jeden z radnych. Wskazuje jednocześnie na możliwe problemy z wymijaniem samochodów. Co na to burmistrz?

Budowa chodnika przy ul. Taczanowskiego w Choczu trwa od roku 2019

Obecnie na ukończeniu jest właśnie czwarty – i zarazem ostatni etap robót przy wspomnianej ulicy, która, jak podkreślali wcześniej sami mieszkańcy, poprawiła bezpieczeństwo pieszych w tej części miasta. Pisaliśmy o tym niedawno na zpleszewa.pl i w papierowym wydaniu „Życia Pleszewa”.

Warto w tym miejscu też przypomnieć, że gmina zgłosiła tę inwestycję do wojewódzkiego konkursu – ponieważ zrealizowana została przy ogromnym wsparciu funduszu sołeckiego.

– Ta inicjatywa w ramach budżetu sołeckiego została zgłoszona do konkursu marszałkowskiego – jako najlepsza inicjatywa sołecka – mówił już wcześniej Marian Wielgosik.

I choć inwestycja sama w sobie bardzo cieszy, to nie brakuje jeszcze wciąż wokół niej kontrowersji. Podczas ostatniej sesji radny Eugeniusz Michalak poruszył m.in. kwestię pasa pomiędzy chodnikiem a posesjami.

– Odcinek od ul. Łąkowej jest odsunięty od posesji mieszkańców o ok. półtora, nieraz do dwóch metrów. Co tam będzie? Jak będzie ten teren zagospodarowany? – dopytywał radny Michalak.

Będzie problem z wymijaniem na ul. Taczanowskiego w Choczu?

Jak dodawał, pojawił się też dodatkowy problem.

– Tak jest asfalt czterometrowy – gdy mijają się samochody jest problem – komentował ponadto radny.

Co na to władze?

Burmistrz Chocza przypomina, że dokumentacja na wspomniany chodnik tworzona była już cztery lata temu.

– Była parokrotnie pokazywana, i przez te cztery lata nikt nie kwestionował położenia, przebiegu – odpowiadał radnemu Marian Wielgosik.

Włodarz nie ukrywał w związku z tym swojego żalu.

– Dziś, kiedy kończymy – państwo bierzecie się za krytykę. Ja wiem, że krytyka jest dobrą rzeczą, ale proszę pamiętać, że jeśli chciałbym przesunąć chodnik, to nie w tym roku – bo musiałbym zmienić pozwolenie na budowę. A nawet jeśliby się udało to pozwolenie zmienić i przesunąć chodnik, to powstałby pas, który trzeba z automatu wyasfaltować. Proszę mi na ten cel pokazać środki – odpowiadał burmistrz Chocza. 

Ulica Taczanowskiego może zostać w przyszłości poszerzona

Włodarz zaznaczał jednak, że poszerzenie drogi jest możliwe, ale w przyszłości.

– Mamy z drugiej strony taki zapas, który daje taką gwarancję, ale teraz, gdy mamy szereg potrzeb, które sami państwo wskazujecie, po prostu nas nie stać – odpowiadał burmistrz Chocza.

Odnośnie samego zagospodarowania pasa między chodnikiem a posesjami – włodarz odpowiadał, że powstanie tam zieleń.

– Konkretnie trawa – mówi Marian Wielgosik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy