Reklama

Czy droga w miejscowości Tomice-Młynik doczeka się modernizacji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy droga w miejscowości Tomice-Młynik doczeka się modernizacji? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy droga w miejscowości Tomice-Młynik doczeka się przebudowy? O realizację inwestycji apeluje radny Zbigniew Bachorski.

Temat nowy nie jest. Radny Zbigniew Bachorski o drodze w miejscowości Tomice-Młynik mówił już nie raz. Teraz znów przypomina o konieczności remontu kilometrowego odcinka nawierzchni.

- Głosami mieszkańców sołectwa Tomice zostały przeznaczone środki z funduszu sołeckiego na wykonanie map do celów projektowych. Mapy według mej wiedzy mają posłużyć do ustalenia przebiegu faktycznego drogi i wskazania ewentualnych możliwości zlecenia wykonania dokumentacji projektowej oraz dokonania niezbędnych regulacji dotyczących ustalenia własności gruntów - tłumaczył ostatnio radny Bachorski.

Droga w miejscowości Tomice-Młynik doczeka się przebudowy?

I dopytywał  kiedy droga Tomice Młynik doczeka się modernizacji. 

 - Moją intencją ponownego przywołania tematu jest zakwalifikowanie przebudowy drogi do grupy „inne” lub „uzasadnione" tak jak drogi w miejscowości Białobłoty, Krzyżówka, Gizałki czy Ruda Wieczyńska – wyliczał. 

Droga Tomice –Młynik jest bardzo wąska. Miejscami ma od 3 do 4,5 metra. 

– W ramach funduszu sołeckiego na 2022 rok zostały zabezpieczone środki finansowe na opracowanie mapy do celów projektowych, głównie po to, żeby ustalić przebieg granic na tej drodze – potwierdza wójt Gizałek Robert Łoza.

Wójt do drodze Tomice - Młynik 

Prace geodezyjne zostaną wykonane w bieżącym roku budżetowym. 

- Na chwilę obecną nie ma możliwości wybudowania drogi na tak wąskich odcinkach. W przyszłości trzeba podjąć działania, żeby poszerzyć ten pas drogi – tłumaczy Robert Łoza. 

Minimalny pas drogi jednokierunkowej – jak wskazuje - to 3,5 metra plus pobocza z każdej strony po 0,75 m. 

- Do tego jeszcze co jakiś czas mijanki z każdej strony. Jeśli radny złoży w tej sprawie wniosek do budżetu i radni to przegłosują, to będą musieli się z tym tematem zmierzyć – zadeklarował Łoza. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy