Reklama

Kolizja na skrzyżowaniu w Pleszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Na skrzyżowaniu ulic Malińskiej, Lipowej, 70. Pułku Piechoty i Armii Poznań w Pleszewie doszło do dwóch kolizji.

Kolizja w Pleszewie na skrzyżowaniu

Informację otrzymaliśmy od Czytelnika, który poinformował nas po południu o zderzeniu na skrzyżowaniu ulic Malińskiej, Lipowej, 70. Pułku Piechoty i Armii Poznań w Pleszewie.

[AKTUALIZACJA]

Jak informuje nas z kolei pleszewska policja, na miejscu doszło dziś - 25 listopada - aż do dwóch zdarzeń - o podobnej porze.

Pierwsze miało miejsce około godz. 12.00.

- Kierująca skodą, 76-letnia mieszkanka gm. Pleszew na oznakowanym skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy fiata. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym - mówi "Życiu Pleszewa" Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Niedługo później doszło do kolejnej kolizji - tym razem z udziałem hyundai i audi.

- 64-letnia mieszkanka Pleszewa kierując hyundai nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierujacej audi, 30-letniej mieszkance gminy Pleszew. Została ukarana mandatem karnym - informuje rzecznik policji.

Niebezpieczne miejsce w Pleszewie?

Jak zauważa z kolei mieszkaniec, dzisiejsze zdarzenie nie jest wyjątkiem w tym miejscu.

- To skrzyżowanie jest obecnie najdziwniejsze w całym Pleszewie, często tu dochodzi albo do kolizji albo co najmniej do niebezpiecznych sytuacji - zaznacza.

Przypomnijmy: sprawa budowy ronda w tym miejscu poruszana była już wielokrotnie. Starostwo przyznawało, że plany związane z realizacją tej inwestycji - są.

Co z budową nowego ronda w Pleszewie?

Jak zaznaczał już wcześniej starosta, dokumentacja na budowę ronda jest gotowa.

– Istotnie, ul. Armii Poznań w Pleszewie wymaga przebudowy i dostosowania do potrzeb zmieniającego się otoczenia tego ciągu komunikacyjnego. Uważam jednak, że najlepszym terminem na podjęcie przez powiat działań związanych z przebudową tej ulicy i budową ronda będzie czas po zakończeniu realizacji toczących się inwestycji w obrębie tej ulicy (budowa osiedla, zagospodarowanie terenu, budowa pasażu, terenów parkingowych) – komentował już na naszych łamach Maciej Wasielewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy