Reklama

Mieszkańcy ul. Grzybowej w Zielonej Łące: Tu jest dziura na dziurze [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Mieszkańcy ul. Grzybowej w Zielonej Łące alarmują o problemach, związanych ze stanem ich drogi. - Na ulicy stoją kałuże i jest jedno wielkie błocko. Mamy tu dziury na dziurze! – opisują z żalem. Czy jest szansa na zmianę?

Duże dziury na ul. Grzybowej to zmora mieszkańców Zielonej Łąki już od dłuższego czasu. Jak zaznaczają, dziś trudno tu przejechać autem, a nawet wyjść na spacer, z dziećmi. 

Mieszkańcy ul. Grzybowej w Zielonej Łące proszą o remont drogi

- Dzieci dojeżdżające do szkoły, mają problem z dojściem na przystanek szkolny, i z przystanku do domu, gdyż na ulicy stoją kałuże i jest jedno wielkie błocko – opisuje jeden z mieszkańców.

Jak dodaje, sprawa nie jest nowa. 

- Temat drogi notorycznie jest poruszany na zebraniach wiejskich. Któregoś roku po prośbach mieszkańców połowa drogi została utwardzona drobnym kruszywem, co tak naprawdę było fuszerką, gdyż po krótkim czasie na drodze porobiły się dziury i teraz stoi w nich woda – opisuje mieszkaniec. 

Ostatecznie, jak zaznaczają, równanie utwardzonej połowy drogi daje efekt na góra tydzień, gdyż jest źle wykonana.

A do wyżej wymienionych problemów dochodzą psie odchody.

- Przydałyby się automat z workami na psie kupy (dot. ul. Grzybowej i części ul. Piaskowej od przedszkola do Grzybowej – zaznacza mieszkaniec.

Co na to władze? Czy jest szansa na zmianę?

Jak przypomina rzecznik urzędu, sprawa ul. Grzybowej była omawiana z mieszkańcami na tegorocznym zebraniu sołeckim w Zielonej Łące.

 - Jak informowano na zebraniu sołeckim remont cząstkowy tej drogi zostanie przeprowadzony, kiedy pozwolą na to warunki atmosferyczne. Póki co podłoża dróg gruntowych są jeszcze mocno nawodnione i nie są osuszone po zimie, pogoda również nie jest stabilna (opady deszczu), a w takich warunkach nie wykonuje się naprawy ubytków drogowych po zimie. Najwcześniej ruszymy z utwardzanie dróg w połowie kwietnia – odpowiada „Życiu Pleszewa” Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego urzędu.

Co z kolei z psim pakietem?

- Montaż psich pakietów jest zasadny na ulicach miejskich lub osiedlach (bloki mieszkalne), gdzie występuje duży ruch pieszych. Poza tym zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel wyprowadzający swoje zwierzę na spacer jest zobowiązany do ochrony przed zanieczyszczeniami terenów przeznaczonych do użytku wspólnego i to niezależnie, czy w pobliżu jest psi pakiet czy nie – odpowiada rzecznik urzędu w Pleszewie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy