Reklama

Mieszkańcy Zielonej Łąki: - Dlaczego miasto nie chce przejąć naszej drogi? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać - Ostatnie prowizoryczne „utwardzenie” naszej drogi spowodowało tylko to, że opony w samochodach były przebite – denerwowała się niedawno jedna z mieszkanek ul. Zbożowej w Zielonej Łące. Poprosiła nas o interwencję. – Dlaczego miasto nie chce przejąć tej trasy? – dopytują ludzie.

Mieszkańcy Zielonej Łąki mają problem z drogą

- Gruz z jakiejś rozbiórki, pełen szkła, ponadto jakieś substancje, które sprawiły, że po utwardzeniu cały czas nasza ulica wręcz śmierdziała. Nasza droga wyglądała koszmarnie – opowiadała nam niedawno jedna z mieszkanek ul. Zbożowej w Pleszewie, która poprosiła o interwencję.

Jak zaznaczała, mieszkańcy mają problemy z poruszaniem się po tej trasie na co dzień.

– Nie rozumiem, dlaczego miasto nie może przejąć wspomnianej drogi? Dlaczego tak przed tym się wzbrania? – dodawała nasza Czytelniczka.

W jej imieniu zajęliśmy się sprawą.

Poprosiliśmy władze miasta o ustosunkowanie się do jej próśb oraz opisanego problemu.

Jak podkreślają urzędnicy, ulica Zbożowa jest drogą wewnętrzną. Co to oznacza? 

– Droga wewnętrzna należąca do właściciela prywatnego nie podlega zarządcy publicznych dróg gminnych czyli burmistrzowi MiG Pleszew – zaznacza Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego urzędu.

Jak dodaje, wspomniana sytuacja oznacza, że nie ma zatem żadnych możliwości prawnych wykonywania jakichkolwiek prac związanych z utrzymaniem ulicy.

Czy miasto może przejąć ul. Zbożową w Zielonej Łące?

No dobrze, co z kolei ze sprawą ewentualnego przejęcia trasy?

- Miasto i Gmina Pleszew nie zamierza przejmować dróg prywatnych w gminie – co było wielokrotnie podkreślane na wielu spotkaniach z mieszkańcami. Gmina Pleszew posiada w swoim zarządzie 92 km dróg gruntowych i wzmocnionych żużlem, o której w pierwszej kolejności winna jest zadbać – odpowiada Anna Bogacz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy