Reklama

Do pleszewskich podatników trafiło już ponad 20 mln zł z PIT

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Do pleszewskich podatników trafiło już ponad 20 mln zł z PIT - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podatnicy mogą rozliczyć swój PIT za ubiegły rok jeszcze przez niecałe 3 tygodnie. Coraz częściej wybieraną przez nich formą rozliczenia są deklaracje elektroniczne. Jak z nich skorzystać?

Do wielkopolskich urzędów wpłynęło już prawie 1,3 mln deklaracji PIT. 

- 95% z nich to deklaracje elektroniczne, a większość to PIT-y złożone za pomocą usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym - informują przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. 

Coraz większe zainteresowanie usługą e-PIT

Dodają też, że usługa Twój e-PIT cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 

- Podatnicy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie. Taka forma złożenia zeznania to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale również szybszy zwrot nadpłaconego podatku. 

Przypomnijmy, że w przypadku e-PIT-ów urząd skarbowy ma 45 dni na dokonanie zwrotu. To aż o połowę krócej, niż w przypadku zeznań składanych w formie papierowej. W praktyce - podatnicy mogą liczyć na zwrot pieniędzy o wiele wcześniej. 

- Od początku kampanii zeznań rocznych, wielkopolska KAS wypłacała zwroty średnio w ciągu 15 dni od złożenia zeznania PIT - zaznaczają przedstawiciele izby. 

20 mln zł na kontach pleszewskich podatników

Ile pieniędzy wypłaciły już wielkopolskie urzędy skarbowe w związku ze zwrotami?

- Od początku kampanii urzędy skarbowe w województwie wielkopolskim dokonały zwrotów podatku na łączną kwotę ponad 1,1 mld zł - mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska. 

Jak sytuacja wygląda w samym Pleszewie?

- W naszym urzędzie od początku kampanii rozliczeń PIT, przekazaliśmy na konta naszych podatników 20.296.376,29 zł  - informuje Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pleszewie - Krzysztof Berlak.

Warto dodać, że w tym roku w rozliczeniu PIT podatnicy mogą podzielić się większą kwotą swojego podatku z wybraną Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). W rozliczeniu PIT podatnicy mogą przekazać już nie 1% a 1,5 % podatku na wybraną OPP. 

Jak funkcjonuje usługa Twój e-PIT?

Twój e-PIT działa przez całą dobę. Można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36. Pierwsze dwa z nich są już automatycznie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową - na podstawie danych dostępnych w systemach. Pozostałe formularze trzeba wypełnić samodzielnie.

Przypomnijmy, że podatnicy mogą rozliczyć swój PIT za ubiegły rok jeszcze przez niecałe 3 tygodnie. Zeznania PIT-37 i PIT-38 będą dostępne w usłudze Twój e-PIT do 2 maja.

- Jeżeli nie odrzucimy tak przygotowanego dokumentu lub po edycji sami go nie wyślemy, zeznanie automatycznie się zaakceptuje - informują przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy