Reklama

Dopóki nie stanie blok, nowej drogi nie będzie

Opublikowano:
Autor:

Dopóki nie stanie blok, nowej drogi nie będzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Czy zarząd powiatu planuje remont ulicy Kazimierza Wielkiego łącznie z wjazdem, w związku z planowanym w przyszłości oddaniem do użytku nowego budynku inspekcji weterynaryjnej, zlokalizowanej w głębi działki?

O tę sprawę dopytywał radny Michał Kalarus na ostatniej w 2016 roku roku sesji w powiecie. Starosta Maciej Wasielewski potwierdził, że przy ul. Kazimierza Wielkiego, w sąsiedztwie PCPR powstaje siedziba inspekcji weterynaryjnej. – Przymierzaliśmy się nawet do remontu tej ulicy w 2016 rooku wraz z budową chodnika. Ale kwestia jest taka: po pierwsze - tam, na teren budowy dojeżdża wciąż ciężki sprzęt, a po drugie - za chwilę, w sąsiedztwie ma się rozpocząć budowa bloków, które powstaną na kupionym od miasta terenie (naprzeciwko magazynów Florentyny, pomiędzy rondem a PCPR – przyp. red.), więc mieliśmy tutaj duże wątpliwości co do zasadności budowy tej drogi. Przez wjazd ciężkiego sprzętu mogłaby zostać szybko zniszczona. Dlatego odwlekamy to w czasie, bo szkoda nam wydawać pieniądze na coś, co za pół roku może będziemy musieli naprawiać – odpowiedział starosta.

Włodarz powiatu nie wykluczył jednak, że nawierzchnia zostanie zrobiona w późniejszym czasie w porozumieniu finansowym z samorządem miejskim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE