Reklama

Dzień Ziemi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie po raz kolejny zaprosił dzieci i młodzież do wspólnego świętowania Dnia Ziemi.

Tradycyją Obchodów Dnia Ziemi organizowanych przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie jest wręczanie odznak Honorowy Opiekun Miejsc Przyrodniczo-Cennych za szczególną aktywnością ekologiczną. 

Te szczególne wyróżnienia trafiły do osób które: wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata” w okolicy macierzystych szkół i w parkach, zbierały kasztany i żołędzie dla mieszkańców Pokazowej Zagrody Zwierząt w Gołuchowie, grabiły liście pod kasztanowcami w parku-arboretum czy dokarmiały ptaki zimą. 

- Kochacie Gołuchów, żubry, park. Jesteście naszym przyjaciółmi i to jest dla nas bardzo ważne. Zawsz jesteście tutaj mile widziani, a w najbliższej przyszłości będziemy mieli dla was wiele wydarzeń i niespodzianek - zapowiadała Ewa Jedlikowska, dyrektor OKL-u.

Z kolei wójt Gołuhcowa Marek Zdunek dodał:

Nie dostaliśmy Ziemi na własność, tylko wydzierżawiliśmy ją od przyszłych pokoleń - to hasło, które znamy od lat, ale z roku na rok jest coraz bardziej aktualne. Chciałbym podziękować Ośrodkowi Kultury Leśnej, młodzieży, dyrekcjom szkół, nauczycielom, wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, aby chronić naszą przyrodę, roślinność, abyśmy mogli żyć w dobrych i bezpiecznych warunkach - podkreślał. 

Dzień Ziemi 2022 w Gołuchowie. Odznaki 

Odznaki za proekologiczną aktywność przyznała kapituła w składzie: Ewa Jedlikowska, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie; Marek Zdunek, wójt gminy Gołuchów; Anna Narewska, dyrektor III LO im. M. Kopernika w Kaliszu i Elżbieta Zimna, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Słowackiego w Kaliszu. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

 • Zuzanna Majda (Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Kaliszu);
 • Krzysztof Raczkowski (Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Kaliszu);
 • Malwina Muszyńska (Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Kaliszu);
 • Aleksandra Kędzia (Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi);
 • Marlena Cicha (Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi);
 • Janka Maciaszek (Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi);
 • Nikodem Grzesiak (Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi);
 • Agata Klofik (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu);
 • Aleksander Nawrocki (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu);
 • Zuzanna Wieczorek (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu);
 • Wiktoria Jóźwiak (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu);
 • Krzysztof Pawlik (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu);
 • Maria Goździńska (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu);
 • Nikodem Raszkowski (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu).

CZYTAJ TAKŻE: Światowy Dzień Sztuki w Gołuchowie. Zobacz zdjęcia!

Dzień Ziemi 2022 w Gołuchowie. Konkurs

Podczas obchodów Dnia Ziemi poznaliśmy również laureatów konkursu plastycznego "Żubr – król lasów", skierowanego do uczniów szkół podstawowych z klas VI–VIII. W zabawie udział wzieli uczniowie z 12 szkół. Pierwsze miejsce zajęła Maria Goździńska (Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu), drugie Dagmara Pływaczyk (Zespół Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim), trzecie Iza Stasiak (Szkoła Podstawowa w Kucharkach).

Wyróżnienia otrzymały: Martyna Deka (Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu); Marta Suchanecka (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu); Roksana Krucka (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu); Julia Cyrulewska (Zespół Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim); Zuzanna Majda (Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Kaliszu).

Dzień Ziemi 2022 w Gołuchowie. Prelekcja i warsztaty 

Podczas spotkania młodzież mogła również wysłuchać prelekcji pt. "Od Podkówki do Poresta", którą wygłosiła Alicja Antonowicz. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pokonkursowa, a także najnowsza ekspozycja czasowa dostępna w OKL-u pt. "Las jako życie. Kod kulturowy pasterstwa beskidzkiego". Opowiadał o niej Konrad Bul, kierownik Działu Muzealnego w OKL-u.

Z kolei uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jedlcu wzięli udział w warsztatach stolarskich prowadzonych przez instruktorów z warszawskiej pracowni "Dzikie dzieci". Na tym nie koniec. 25 kwietnia zaplanowano warsztaty online dla młodzieży uczęszczającej do placówek oświatowych w Gołuchowie i Jedlcu dotyczące największego ssaka w Europie, czyli żubra. Zajęcia poprowadzą studentki Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy