Reklama

Reklama

Edukacja i upowszechnianie historii Ziemi Pleszewskiej. Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty i OHP będą współpracować

Opublikowano: pt, 29 sty 2021 08:00
Autor:

Edukacja i upowszechnianie historii Ziemi Pleszewskiej. Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty i OHP będą współpracować - Zdjęcie główne

Władze Centrum OHP w Pleszewie i Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty będą współpracować

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podpisało porozumienie ze Stowarzyszeniem Drużyny Tradycji 70 Pułku Piechoty. Głównym celem umowy są wspólne działania odnośnie szeroko pojętej edukacji historycznej w środowisku dzieci i młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy.

Reklama

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie oraz Stowarzyszenie Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty w Pleszewie podpisali w środę – 27 stycznia - porozumienie o współpracy.

Pleszew. Współpraca Drużyny Tradycji 70 Pułku Piechoty i OHP

Swoje podpisy pod porozumieniem z ramienia Stowarzyszenia złożyli: prezes Maciej Grzesiński i sekretarz Tomasza Wojtala, a z ramienia Centrum OHP dyrektor Krystian Piasecki oraz jego zastępca Sylwia Kordylas. 

Treść porozumienia zakłada m.in. edukację historyczną i upowszechnianie historii Ziemi Pleszewskiej oraz historii OHP. Ale nie tylko.

- Bardzo ważne jest również przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży oraz realizacja zadań w zakresie kształcenia i wychowania ludzi młodych, pozostających w trudnej sytuacji materialnej. Angażując naszych podopiecznych w działania prospołeczne chcemy też wśród nich nie tylko szerzyć postawę patriotyczną, ale i też popularyzować wiedzę na temat wybitnych postaci historycznych związanych z Wielkopolską, a w szczególności bohaterów Ziemi Pleszewskiej – komentuje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Pleszew. Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty będzie edukować młodzież z OHP

Stowarzyszenie Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty w Pleszewie zajmuje się przede wszystkim propagowaniem historii i rekonstrukcją historyczną. Jego działacze występują w replikach żołnierskich mundurów oraz korzystają z wyposażenia, które w znacznej części jest oryginalne  i pochodzi z prywatnych kolekcji członków grupy.

- W ramach zawartego porozumienia planujemy też organizowanie tzw. żywych lekcji historii oraz prelekcji i wystaw skierowanych przede wszystkim do młodzieży OHP, ale i też społeczeństwa Pleszewa. Chcemy również wspólnie z Centrum stworzyć Salę Tradycji 70 Pułku Piechoty w Pleszewie, która będzie składała się z eksponatów w znacznej mierze pochodzących z naszych kolekcji i zbiorów OHP – dodaje Tomasz Wojtala, sekretarz Stowarzyszenia.

Pleszew. 70 Pułk Piechoty stacjonował lata temu w obecnej siedzibie OHP

Przypomnijmy: siedziba Centrum OHP w Pleszewie od 26 lat mieści się na terenie byłej jednostki wojskowej. W latach 1920-1939 stacjonował tam właśnie 70 Pułk Piechoty. Jednym z jego dowódców był ówczesny pułkownik dyplomowany Mieczysław Mozdyniewicz (lata 1927-1935).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.