Reklama

FAMOT zorganizował obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszewska firma FAMOT zorganizowała w Pleszewie obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

Przypomnijmy: Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy obchodzony jest w Polsce co roku 28 kwietnia.

FAMOT zorganizował w Pleszewie obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Wszystko rozpoczęło się w roku 1991 - z inicjatywy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Z kolei w roku 2003 Międzynarodowa Organizacja Pracy oficjalnie proklamowała 28 kwietnia Światowym Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą go Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

Wspomniany dzień obchodzony jest w różnych formach i na różnych szczeblach: międzynarodowym, krajowym, regionalnym i lokalnym. Głównym celem jest oczywiście – jak sama nazwa wskazuje - zwrócenie uwagi na kwestie poprawy warunków bezpieczeństwa w pracy oraz ochrony zdrowia osób pracujących.

Równolegle do powyższych wydarzeń obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych, koordynowany przez Międzynarodową Konfederacją Związków Zawodowych. To moment, kiedy wspomina się osoby, które w wyniku wypadku przy pracy utraciły zdrowie lub co gorsza nie wróciły w ogóle do domu.

Pleszew. Obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa

W Pleszewie największy nasz pracodawca, czyli firma FAMOT – zorganizował lokalne obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Całość rozpoczęła się od wycieczki po zakładzie przy ul. Fabrycznej, następnie przeniesiono się na główną część wydarzenia, czyli wykłady w Zajezdni Kultury w Pleszewie. 

Na spotkaniu nie zabrakło zaproszonych gości, władz, instytucji pracowniczych, związków, także przedstawicieli straży pożarnej.

Jak podkreślał inspektor Maciej Banasiak z Państwowej Inspekcji Pracy, w tym roku – po pandemii – obchody po raz pierwszy organizowane są w szerszej skali – w całej Wielkopolsce i Polsce odbywają się różnego spotkania, seminaria, pikniki, podczas których omawiane są kwestie związane z bezpieczeństwem w pracy.

Podczas obchodów w Pleszewie, zorganizowanych przez firmę FAMOT, nie zabrakło ciekawych wykładów oraz prezentacji. Wśród omawianych tematów były m.in. kwestie przeciwdziałania wypadkom w pracy oraz mobbingu w relacjach pracowniczych, który także – poprzez stres – jest częstą współprzyczyną wypadków w pracy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy