Reklama

Reklama

Gizałki. Dyrektor GCK wybrany

Opublikowano: sob, 6 mar 2021 12:31
Autor:

Gizałki. Dyrektor GCK wybrany - Zdjęcie główne

Gizałki. Nowa szefowa GCK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wiadomo, kto przez najbliższe pięć lat będzie szefował w Gminnym Centrum Kultury w Gizałkach. Niespodzianki nie było.

Reklama

Kiedy w maju ubiegłego roku zmarła Jolanta Roszak – wieloletnia szefowa Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach – jej obowiązki powierzono – Judycie Podsadnej.

– Pani Judyta jest jedynym pracownikiem GCK, więc to był naturalny wybór. Nowe obowiązki będzie pełnić do końca bieżącego roku – informował wówczas wójt Gizałek, Robert Łoza.

Sama zainteresowana ucinała krótko.

–Trzeba się przyzwyczaić do nowej sytuacji. To jest trudne z tego względu, że pracowałam z panią Jolą, a teraz jej już nie ma… – mówiła „Życiu Pleszewa” - Judyta Podsadna.

Gizałki. Konkurs na dyrektora 

W międzyczasie zmieniono statut tak, by szefa GCK nie wybierali radni, ale wójt. A pod koniec stycznia tego roku ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora placówki. Judyta Podsadna mówiła wówczas „Życiu Pleszewa”, że będzie ubiegać się o posadę. Nie była jedyna kandydatką. Dokumenty złożyły w sumie trzy osoby, ale tylko jedna spełniła kryteria i została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu. Była to właśnie Judyta Podsadna.

- Spełniła wszystkie wymagania wskazane w ogłoszeniu. Wykazała się znajomością zagadnień dotyczących stanowiska dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach, co potwierdza test kwalifikacyjny, przeprowadzona rozmowa oraz autorska koncepcja programowo-organizacyjna funkcjonowania placówki. Pani Judyta posiada niezbędne wykształcenie i staż pracy wymagany na tym stanowisku - informuje wójt Gizałek, Robert Łoza.

Gizałki. Nowa szefowa GCK

Nowa dyrektor z placówką związana jest od lat, bo pracę w GCK rozpoczęła już w 2013 roku. Wcześniej pracowała w agencji reklamowo-wydawniczej w Poznaniu, a także w gizalskim urzędzie - jako młodszy referent. Teraz ma nową posadę i stoi przed nowymi wyzwaniami.

-Uważam, że kultura, to ludzie, którzy ją tworzą, w związku z czym moim pierwszym zadaniem będzie opracowanie planów współpracy z różnymi grupami społecznymi czy placówkami oświaty z terenu gminy Gizałki – mówi Judyta Podsadna, nowa szefowa GCK w Gizałkach. 

Czytaj także: Gizałki. Chocz. Mieszkańcy długo czekają na tę ważną inwestycję. Co z remontem drogi wojewódzkiej?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.