Reklama

Gizałki. Kolejne pożary stogów. Czy w gminie grasuje podpalacz?

Opublikowano: 31 stycznia 2021 14:30
Autor: | Zdjęcie: OSP Gizałki

Gizałki. Kolejne pożary stogów. Czy w gminie grasuje podpalacz? - Zdjęcie główne

Gizałki. Czy w gminie grasuje podpalacz? | foto OSP Gizałki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w gminie Gizałki grasuje podpalacz? Policja prosi o zgłaszanie podejrzanie zachowujących się osób.

Reklama

W gminie Gizałki w ostatnim czasie strażacy często wyjeżdżali do pożarów stogów. Czy w gminie grasuje podpalacz? 

W związku z częstymi pożarami stogów słomy na gruntach rolnych w rejonie rzeki Prosna w miejscowościach Obory i Ruda Wieczyńska, uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wspomniane zagrożenia, a w przypadku zauważenia osób podejrzanie zachowujących się i przebywających w okolicach stogów słomy znajdujących się na gruntach rolnych o niezwłoczne poinformowanie Dyżurnego KPP w Pleszewie tel. 47 77 58 200 - apeluje pleszewska policja. 

Gmina Gizałki. Pożar stogu. Czy grasuje podpalacz?

Przypomnijmy - 22 września ubiegłego roku około godziny 21.25 strażacy zostali wezwani do pożaru w Rudzie Wieczyńskiej. Zgłoszenie dotyczyło pożaru stogu słomy.

W akcji uczestniczyły jednostki PSP Pleszew, OSP Gizałki i OSP Wierzchy-Leszczyca.

Po dotarciu na miejsce pożaru w rejon rzeki Prosny zastaliśmy naszych kolegów z OSP Gizałki którzy prowadzili działania gaśnicze. Skupkowana słoma paliła się w kilku miejscach jednocześnie dlatego niezwłocznie przystąpiliśmy do gaszenia kolejnych ognisk pożaru. Szybka akcja gaśnicza oraz reakcja zgłaszającego przyczyniły się do nie rozprzestrzenienia pożaru na sąsiadujące pole kukurydzy - relacjonowali wówczas druhowie z OSP Wierzchy-Leszczyca.

Gmina Gizałki. Pożar stogu. Czy grasuje podpalacz?

11 listopada 2020 roku znów doszło do pożaru słomy w gminie Gizałki. Około godziny 8.20, dyspozytor PSP w Pleszewie zadysponował trzy jednostki do pożaru słomy w miejscowości Ruda Wieczyńska. Na miejscu oprócz miejscowych ochotników, pojawili się druhowie z OSP Gizałki i OSP Wierzchy-Leszczyca. Strażacy sprawnie uporali się z pożarem.

Gmina Gizałki. Pożar stogu. Czy grasuje podpalacz?

Do kolejnych dwóch pożarów słomy doszło w niedzielę, 13 grudnia 2020. Strażacy interweniowali w miejscowościach: Obory i Ruda Wieczyńska.

Najpierw strażacy zmagali się z ogniem we wsi Obory, gdzie paliło się do ponad 30 balotów słomy. Do akcji zostali zadysponowani o godz. 17.20.

- Dzięki szybko podjętym działaniom udało się uratować część balotów. To był kolejny w ostatnim czasie pożar słomy w tej miejscowości - podkreślali druhowie z OSP Gizałki.

W akcji wzięła udział również Państwowa Straż Pożarna w Pleszewie oraz ochotnicy z jednostki OSP Wierzchy-Leszczyca. Na miejscu zdarzenia pojawiła się także policja. Gdy działania strażaków dobiegały do końca, po godzinie 22.00 doszło do pożaru w Rudzie Wieczyńskiej. W tej miejscowości paliły się 2 baloty słomy. Z ogniem uporali się strażacy z Gizałek.

Czytaj także: Gizałki. Wygrali maszt i flagę od premiera. W akcję szczególnie włączyło się jedno sołectwo...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Andrzej

  żeby nie pisać o orkiestrze to dali takie informacje

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  wiśnia

  normalny masz rację

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Normalny

  Czy stogi słomy mogą same zapłonąć, zwłaszcza w listopadzie czy grudniu? Tytuł z wykrzyknikiem a nie z pytajnikiem szanowna redakcjo.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Adam

  Bardzo szybka reakcja, nie ma co.