Reklama

Gmina Czermin. Jak zmieni się krytyczny odcinek drogi z wybojami?

Opublikowano: ndz, 23 maj 2021 14:00
Autor:

Gmina Czermin. Jak zmieni się krytyczny odcinek drogi  z wybojami?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza przebudowa powiatówki w Łęgu (gm. Czermin). Prace wykona firma z Kalisza. We wsi powstanie nowa nawierzchnia na długości jednego kilometra.

Mieszkańcy Łęgu w gminie Czermin od lat czekają na remont powiatówki przez wieś.

– Przydałaby się nowa nakładka asfaltowa – mówił jakiś czas temu sołtys wsi, Maciej Kubicki.

Nie krył wówczas nadziei, że doczeka czasów - kiedy znajdą się pieniądze na kompleksową modernizację trasy. 

Powiatówka w Łęgu. Wspólne finansowanie 

I wrzeszczcie pojawiło się światełko w tunelu. Powiat zabezpieczył na remont wspomnianej trasy kilkaset tysięcy złotych w budżecie. Wystarczy niestety tylko na ok. kilometr nowej nawierzchni. Do inwestycji dokłada się również samorząd gminny. Ostatecznie całość ma kosztować 406 818,12 zł brutto.

Za tyle roboty wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza. Ich oferta była najkorzystniejsza cenowo. Choć trzeba przyznać, że zadanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród wykonawców. Wpłynęło w sumie osiem ofert. 

Powiatówka w Łęgu. Droga i wjazdy

Zadanie obejmie roboty budowlane związane z remontem jezdni, zjazdów i poboczy. Przewidziano m.in. nową nawierzchnię asfaltową o szerokości 5,0 m i długości 0,99 km, zjazdy na posesje i skrzyżowania z drogami gminnymi z betonu asfaltowego w granicach pasa drogowego o powierzchni ok. 104 m2, a także wykonanie (utwardzenie kruszywem) poboczy o powierzchni ok. 1410,0 m2. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy