Reklama

Gmina Gołuchów. Powstanie nowa stacja elektroenergetyczna? Ludzie mają obawy

Opublikowano:
Autor:

Gmina Gołuchów. Powstanie nowa stacja elektroenergetyczna? Ludzie mają obawy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Gołuchów. Podczas ostatniej sesji debatowano nad uchwałą, która pozwala przystąpić do prac nad sporządzeniem planu zagospodarowania przestrzennego na rejonu kilku wsi - co z kolei może umożliwić w przyszłości na budowę nowej stacji elektroenergetycznej wraz z liną zasilającą. Część mieszkańców sprzeciwia się wspominanym planom, podzieleni są też radni. 

 

Dyskusja nad planami budowy nowej stacji elektroenergetycznej wraz z zasilającą linią trwa w gminie od kilku miesięcy.

- Spółka Energa Invest z siedzibą w Gdańsku zwróciła się do wójta z wnioskiem o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie: Karsy, Czechel, Szkulda, Kucharki, Kuchary - wyjaśniała podczas ostatniej sesji rady gminy sekretarz Tatiana Stefaniak.

Wspomniana inwestycja ma na celu poprawić bezpieczeństwo energetyczne oraz generalnie dostępność do energii elektrycznej - dzięki nowym liniom zminimalizowane zostanie m.in. ryzyko przerw w dostawie prądu. To zabezpieczy z kolei nie tylko prywatnych odbiorów, ale także lokalne firmy.

Dlatego wstępna opinia gminnych urbanistów dała zielone światło do przedłożenia stosownej uchwały radnym. - Projekt mówi o rozpoczęciu procedury sporządzenia miejscowego planu. To dopiero pierwszy krok w procesie planowania - podkreślała przy tym sekretarz.

Okazuje się, że wspomniana inwestycja budzie obawy samych mieszkańców, którzy mieszkają we wspomnianym rejonie. - Zrobiliśmy spotkanie z mieszkańcami tego obrębu, gdzie ma przebiegać inwestycja, w lipcu. No i mieszkańcy i właściciele na zebraniu powiedzieli „nie” - komentował podczas sesji radny Marian Wysocki z Czechla. - W związku z tym skierowałem pismo do urzędu i pana przewodniczącego rady, żeby odstąpić od planowanej inwestycji. Ja jestem jej przeciwny - podkreślał.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE