Reklama

Gmina Pleszew. Ruszył przetarg na remont ul. Sienkiewicza w Kowalewie

Opublikowano: czw, 14 sty 2021 18:26
Autor:

Gmina Pleszew. Ruszył przetarg na remont ul. Sienkiewicza w Kowalewie - Zdjęcie główne

Ulica Sienkiewicza w Kowalewie doczeka się remontu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Pleszewa ogłosiły przetarg na remont ul. Sienkiewicza w Kowalewie. To inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców od lat.

Przebudowa drogi gminnej - ul. Sienkiewicza w Kowalewie – w końcu przechodzi z etapu planów do etapu realizacji. Władze miasta ogłosiły właśnie przetarg na remont drogi. O prace w tym miejscu mieszkańcy prosili już od dawna.

Dziury i błoto na ul. Sienkiewicza w Kowalewie

Przypomnijmy: osoby mieszkające przy wspomnianej drodze dość miały problemów z poruszaniem się tutaj. Błoto, dziury – to obecna rzeczywistość na ul. Sienkiewicza w Kowalewie.

- Tu mieszkają także inwalidzi, którzy mają problemy z poruszeniem się - opisywał z żalem na naszych łamach jeden z mieszkańców.

- Gdy jest cieplej i spadnie deszcz - to już w ogóle jest tragedia. Błoto, że nie idzie przejść - dodawała nam też kolejna z mieszkanek. 

Porządkowali działki w rejonie Sienkiewicza w Kowalewie

Warto zaznaczyć, że wspomniane tereny należały wcześniej przez lata do PKP. Władze Pleszewa przejęły trasę dopiero w roku 2017. Jak zaznaczali urzędnicy - przez lata trwało bowiem porządkowanie własności działek, które składają się na ul. Sienkiewicza w Kowalewie. 

Temat był także wielokrotnie poruszany na zebraniach wiejskich w Kowalewie.

- Ulica Sienkiewicza jest w tej kadencji priorytetem w Kowalewie – odpowiadał wówczas mieszkańcom burmistrz Arkadiusz Ptak. 

Inwestycja miała być realizowana w roku 2020. Prac ostatecznie w minionym roku nie zrealizowano, ale - jak obiecywał włodarz – remont ma być przeprowadzony w tym roku.

- Zaplanowaliśmy kwotę 650 tys. zł na tę inwestycje w budżecie na rok 2021 – mówi Arkadiusz Ptak. 

Ruszył przetarg na remont ul. Sienkiewicza w Kowalewie

I wszystko wskazuje na to, że inwestycja jest już bliska realizacji. Władze Pleszewa zorganizowały już przetarg na przebudowę ul. Sienkiewicza w Kowalewie.

W planie jest remont trasy na długości ok. 782 metrów – od skrzyżowania z ulicą powiatową. Na początkowym odcinku – o długości 365 metrów - w sąsiedztwie zabudowań – planowane jest położenie nawierzchni z kostki betonowej. Dalej – na odcinku o długości 416 metrów, które graniczą z polami – nawierzchnia ma być z kruszywa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy