Reklama

Gmina Pleszew. Wyznaczono datę spotkania w sprawie planów rozbudowy fermy w Marszewie

Opublikowano: śr, 25 sie 2021 16:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Gmina Pleszew. Wyznaczono datę spotkania w sprawie planów rozbudowy fermy w Marszewie - Zdjęcie główne

Czy w Marszewie w gminie Pleszew mogą powstać nowe kurniki? | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w Marszewie w gminie Pleszew mogą powstać nowe kurniki? Po długim czasie miasto wydało w końcu decyzję – odnośnie terminu rozprawy administracyjnej.

Reklama

Marszew. Rozbudowa fermy drobiu

Przypomnijmy: zgodnie z planami w rejonie już istniejących w Marszewie kurników, mogą powstać kolejne. Sprawa toczy się od 2020 roku i niepokoi mocno mieszkańców wsi.

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni budową kurników w naszej wsi – pisali wówczas wprost – w swoim proteście, wysłanym m.in. do urzędu miasta - mieszkańcy Marszewa, w gminie Pleszew.

W 2020 roku do pleszewskiego urzędu wpłynął jednak wniosek o wydanie decyzji środowiskowej w związku z planowaną rozbudową kurników w Marszewie - obok już istniejących. Ostatecznie chodzi o zwiększenie obsady hodowanych zwierząt. I właśnie to niepokoi ludzi. Jak zaznaczają, obawiają się m.in. odoru, a co za tym idzie spadku wartości mieszkań i gospodarstw – ze względu na bliskość kurników.

Marszew. Rozbudowa fermy drobiu

– Budowa inwestycji nie tylko zaburzy spokojny rytm życia, ale znacząco pogorszy jego jakość, a tym samym narazi zdrowie nasze i naszego otoczenia – opisywali wprost ludzie w piśmie, jakie trafiło do urzędu miasta.

Przypomnijmy: we wrześniu 2020 roku na wsi zorganizowano spotkanie, na którym omawiano wspomniane plany. Nie zabrakło na nim również przedstawicieli inwestora. Pisaliśmy o tym na naszych łamach. Część mieszkańców nie kryła wówczas swoich obaw. Sami przedstawiciele inwestora starali się z kolei uspokajać i tonować nastroje. I tak – jak zaznaczano - opinie są na wsi podzielone. Część osób nie ma bowiem nic przeciwko rozbudowie, część jednak zdecydowanie się sprzeciwia. 

Ci, którzy inwestycji się sprzeciwiali, wystosowali ostatecznie protest do urzędu.

Marszew. Rozbudowa fermy drobiu

- Podpisy przeciwko inwestycji były zbierane indywidualnie – każdy, kto sprzeciwiał się rozbudowie – podpisywał swój protest i wysyłał go do urzędu – wyjaśniała nam wówczas Katarzyna Trawińska, sołtys Marszewa.

A jak zaznaczały nam władze miasta, w sprawie wpłynęło w sumie ponad tysiąc protestów. Co jednak ciekawe, protesty wysyłali do Ratusza nie tylko mieszkańcy Marszewa.

– Wpływały z różnych stron Wielkopolski – z naszego terenu m.in. z gminy Chocz, Czermin, czy Dobrzyca, ale także spoza powiatu: np. Jarocina, Żerkowa, Krotoszyna czy Rozdrażewa – wyliczała nam Anna Bogacz, rzecznik urzędu.

No dobrze, na jakim etapie jest obecnie wspomniana sprawa?

Marszew. Kiedy będzie rozprawa administracyjna w sprawie fermy drobiu?

Po dłuższym czasie – w końcu udało się wyznaczyć konkretną datę rozprawy administracyjnej. Będzie ona otwarta dla społeczeństwa – wyznaczono ją na 30 sierpnia 2021 na godz. 17.00 w auli szkolnej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Kowalew. Baranówek. - To będzie całkowita zagłada, najlepiej, żebyśmy się wyprowadzili - mówili ludzie. Za nami rozprawa w sprawie fermy drobiu

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Kaśka

  Żerków, Dobrzyca, Chocz, Gizałki- Śmieszne protesty z tamtych miejscowości tam też im smród doleci.Myślę że to chorzy ludzie wypisują te brednie, Chyba zapładniacz z Marszewa zaangażował w akcję swoje pasierby i dzieci znajomych z okolic? Pasierby mają porządnego mądrego ojca, a w takie śmierdzące bagno się wpisują- porażka. Wyszli z wiochy a myślą, że żyją w perfumowanym mieście.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Dziewczyna z Marszewa

  Mieszkam w Marszewie i nie wiem o co ten hałas. Czasem zapaszek leci przy dobrym wietrze ale bez przesady. To przecież wieś 😉

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Pedro

  Niech Michalak sobie koło swojego domu wybuduje kurniki, będzie mógł ich codziennie doglądać przed snem 😁

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   PEN

   Jak jesteś taki bonzo wybuduj kurniki koło domu Pana Michalaka bo z tego co wiem mieszka na wsi.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  R...

  A co z budowa S11 bo inne miejsca jiz maja przebieg trafy a my jak zawsze w czarnej d...

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -2

  chłop ze wsi

  należy takie kurniki wybudować w mieście skoro na wsi nie można

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

   Baba z miasta powiatowego

   Przecież Marszew to prawie Pleszew. Nie ma jakiś wsi gdzie ludzi mało i odstęp od gospodarstw duży ? Ludzie i tak stąd uciekają a jak nas tymi kurami wyperfumują to zostaną tylko ci, którzy nie mają dokąd pójść.