Reklama

Gmina Pleszew. Wyznaczono datę spotkania w sprawie planów rozbudowy fermy w Marszewie

Opublikowano: śr, 25 sie 2021 18:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Gmina Pleszew. Wyznaczono datę spotkania w sprawie planów rozbudowy fermy w Marszewie - Zdjęcie główne

Czy w Marszewie w gminie Pleszew mogą powstać nowe kurniki? | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w Marszewie w gminie Pleszew mogą powstać nowe kurniki? Po długim czasie miasto wydało w końcu decyzję – odnośnie terminu rozprawy administracyjnej.

Marszew. Rozbudowa fermy drobiu

Przypomnijmy: zgodnie z planami w rejonie już istniejących w Marszewie kurników, mogą powstać kolejne. Sprawa toczy się od 2020 roku i niepokoi mocno mieszkańców wsi.

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni budową kurników w naszej wsi – pisali wówczas wprost – w swoim proteście, wysłanym m.in. do urzędu miasta - mieszkańcy Marszewa, w gminie Pleszew.

W 2020 roku do pleszewskiego urzędu wpłynął jednak wniosek o wydanie decyzji środowiskowej w związku z planowaną rozbudową kurników w Marszewie - obok już istniejących. Ostatecznie chodzi o zwiększenie obsady hodowanych zwierząt. I właśnie to niepokoi ludzi. Jak zaznaczają, obawiają się m.in. odoru, a co za tym idzie spadku wartości mieszkań i gospodarstw – ze względu na bliskość kurników.

Marszew. Rozbudowa fermy drobiu

– Budowa inwestycji nie tylko zaburzy spokojny rytm życia, ale znacząco pogorszy jego jakość, a tym samym narazi zdrowie nasze i naszego otoczenia – opisywali wprost ludzie w piśmie, jakie trafiło do urzędu miasta.

Przypomnijmy: we wrześniu 2020 roku na wsi zorganizowano spotkanie, na którym omawiano wspomniane plany. Nie zabrakło na nim również przedstawicieli inwestora. Pisaliśmy o tym na naszych łamach. Część mieszkańców nie kryła wówczas swoich obaw. Sami przedstawiciele inwestora starali się z kolei uspokajać i tonować nastroje. I tak – jak zaznaczano - opinie są na wsi podzielone. Część osób nie ma bowiem nic przeciwko rozbudowie, część jednak zdecydowanie się sprzeciwia. 

Ci, którzy inwestycji się sprzeciwiali, wystosowali ostatecznie protest do urzędu.

Marszew. Rozbudowa fermy drobiu

- Podpisy przeciwko inwestycji były zbierane indywidualnie – każdy, kto sprzeciwiał się rozbudowie – podpisywał swój protest i wysyłał go do urzędu – wyjaśniała nam wówczas Katarzyna Trawińska, sołtys Marszewa.

A jak zaznaczały nam władze miasta, w sprawie wpłynęło w sumie ponad tysiąc protestów. Co jednak ciekawe, protesty wysyłali do Ratusza nie tylko mieszkańcy Marszewa.

– Wpływały z różnych stron Wielkopolski – z naszego terenu m.in. z gminy Chocz, Czermin, czy Dobrzyca, ale także spoza powiatu: np. Jarocina, Żerkowa, Krotoszyna czy Rozdrażewa – wyliczała nam Anna Bogacz, rzecznik urzędu.

No dobrze, na jakim etapie jest obecnie wspomniana sprawa?

Marszew. Kiedy będzie rozprawa administracyjna w sprawie fermy drobiu?

Po dłuższym czasie – w końcu udało się wyznaczyć konkretną datę rozprawy administracyjnej. Będzie ona otwarta dla społeczeństwa – wyznaczono ją na 30 sierpnia 2021 na godz. 17.00 w auli szkolnej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy