Reklama

Gołuchów. Było krok od tragedii. Ratownicy uratowali życie dwóch osób nad wodą

Opublikowano:
Autor:

Gołuchów. Było krok od tragedii. Ratownicy uratowali życie dwóch osób nad wodą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gołuchów. WOPR. Akcja WOPR Gołuchów. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gołuchowie mieli w miniony weekend pełne ręce pracy. Uratowali życie dwóm osobom: 36-letniemu mężczyźnie oraz 14-letniej dziewczynie.

 

 

Ratownicy WOPR Gołuchów po raz kolejny apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą. W miniony weekend przeprowadzili dwie akcje, dzięki którym uratowali życie dwóch osób.

GOŁUCHÓW. WOPR GOŁUCHÓW. AKCJA RATOWNIKÓW

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę 8 sierpnia po godzinie 15.00. Ratownicy WOPR Gołuchów w składzie: Gerard Banaszkiewicz, Miłosz Mencel i Kazimierz Radomski dokonali interwencji w miejscu, gdzie kąpielisko nie jest strzeżone.

- Mężczyzna w wieku ok. 36 lat uległ podtopieniu. Jak relacjonują ratownicy wodni był agresywny i pobudzony, co może świadczyć o tym, że był pod wpływem środków psychoaktywnych. Wyciągnięty z wody przez ratowników wodnych mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia oraz odmówił udzielenia dalszej pomocy – opisują ratownicy.

Ratownicy WOPR Gołuchów po raz kolejny przestrzegają wszystkich wypoczywających nad wodą. – Woda i odpoczynek nad nią są dla ludzi, ale kąpmy się tam, gdzie ratownik wodny jest nas w stanie zauważyć – podkreślają.

Do kolejnego zdarzenia doszło 9 sierpnia tuż przed godziną 14.00. Ratownik WOPR Gołuchów Krystian Żuchowski wraz ze świadkiem zdarzenia uratował życie niespełna 14-letniej dziewczyny, która spadła z koła na skutek czego uległa podtopieniu.

- Po wyciągnięciu z wody i udzieleniu pierwszej pomocy okazało się, że zdrowiu i życiu dziewczyny nie zagraża niebezpieczeństwo. W tym miejscu ratownicy WOPR Gołuchów znowu przypominają, że obowiązkiem osób pełnoletnich – opiekunów jest zapewnienie opieki i bezpieczeństwa osobom małoletnim. Ponadto warto jest zaopatrzyć się w kamizelki ratunkowe czy też rękawki do nauki pływania – podkreślają ratownicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE