Reklama

Ilu mieszkańców ma gmina Chocz? [STATYSTYKI 2021]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Chocz podsumowała mijający rok 2021. Zgodnie z danymi - obecnie liczy 4.716 mieszkańców. A najstarsza mieszkanka ma 105 lat!

Styczeń - to zawsze czas podsumowań. Jak wyglądał więc miniony 2021 rok w gminie Chocz?

Chocz. Ile mieszkańców jest w gminie?

Zgodnie z aktualnymi danymi gmina Chocz liczy obecnie 4.716 mieszkańców (stan na 31 grudnia 2021). Więcej - choć nie są to różnice aż tak znacze - jest w gminie kobiet - 2.389 (co stanowi 50,66 proc.), z kolei liczba mężczyzn wynosi 2.327 (49,34 proc.).

Zgodnie z danymi - obecnie w gminie Chocz zameldowanych jest zaledwie troje cudzoziemców.

W porównaniu do roku 2020 - liczba mieszkańców gminy Chocz zmniejszyła się o 75 osób.

- Spowodowane jest to między innymi większą liczbą osób zmarłych w stosunku do urodzeń. Na spadek liczby mieszkańców ma wpływ niższa liczba osób zameldowanych na pobyt stały spoza gminy w stosunku do liczby osób wymeldowanych z pobytu stałego z naszej gminy. Ponadto wpływ ma również liczba osób zameldowanych na pobyt czasowy z innych gmin - wyjaśniają władze gminy

Ile dzieci urodziło się w gminie Chocz w roku 2021? Ile zawarto małżeństw?

Zgodnie z danymi, w roku 2021 w gminie Chocz urodziło się 39 dzieci - w tym 21 dziewczynek i 18 chłopców. Najpopularniejszymi imionami - a w praktyce jedynymi, które się powtórzyły - były imiona dla dziewczynek: Maja i Hanna.

W Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano z kolei 16 małżeństw - z czego 12 konkordatowych. Jeden związek cywilny został zawarty z obywatelką Ukrainy.

Ile osób zmarło w gminie Chocz w roku 2021?

W roku 2021 w gminie Chocz zmarło 58 mieszkańców - 27 mężczyzn i 31 kobiet. Liczba zgonów była wyższa od liczby urodzień o 19 osób.

Ile lat ma najstarszy mieszkaniec Chocza?

Jak opisują władze gminy aktualnie najstarszym mieszkańcem gminy jest mieszkanka Chocza - ma 105 lat! 

W galerii znajdziecie strukturę demograficzną gminy z ostatnich lat oraz obecną liczbę mieszkańców - z podziałem na miejscowości.

Warto zaznaczyć, że - mimo wszystko - liczba ludności nie uległa w gminie Chocz znaczącym zmianom od roku 2014.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy