Reklama

Jak pokazać emocje na rysunku? Oni już to wiedzą!

Opublikowano:
Autor:

Jak pokazać emocje na rysunku? Oni już to wiedzą! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gołuchów. Piotr Rychel - ilustrator książek dla dzieci, twórca m.in. postaci Detektywa Pozytyki, bohatera książek Grzegorza Kasdepke - odwiedził niedawno gminną bibliotekę w Gołuchowie oraz jej filię w Kościelnej Wsi, by poprowadzić warsztaty ilustratorskie dla uczniów szkoły podstawowej.

 

Artysta opowiadał i pokazywał, jak na rysunkach przedstawić uczucia i emocje - wspólnie z dziećmi wymyślał sposoby ich ukazania poprzez konkretne szkice. Następnie uczniowie mieli za zadanie stworzyć własny plakat, przedstawiający wybranego bohatera książki tak, aby można było odczytać jego emocje. Przy użyciu kolorowego papieru, korzystając z cennych rad rysownika, powstały bardzo ciekawe prace, które uczniowie zabrali do domu na pamiątkę.

A panu Piotrowi, oprócz drobnych upominków przygotowanych przez bibliotekę, jeden z trzecioklasistów z Gołuchowa wręczył wykonany przez siebie plakat przedstawiający… jego samego. W nagrodę za bardzo ciekawe prace sam otrzymał od ilustratora książkę z autografem. Warto wspomnieć, że kilka książek z autografami Piotr Rychel ofiarował ponadto bibliotece.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gołuchów oraz Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów” w ramach realizacji projektu „Między rzeczywistością a wyobraźnią – twórcze spotkania z literaturą w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE