Reklama

Jesienne targi AGROMARSZ 2021 w Marszewie. Będą drony, aplikacja dla rolników i pokazy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Jesienne targi AGROMARSZ 2021 w Marszewie. Będą drony, aplikacja dla rolników i pokazy - Zdjęcie główne

Jesienne targi AGROMARSZ 2021 w Marszewie. Będą drony, aplikacja dla rolników i pokazy | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę – 3 października – odbędą się Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ. W planie wydarzenia, które będzie miało tradycyjnie miejsce w Marszewie jest wiele atrakcji – m.in. pokaz kilkunastu odmian kukurydzy, informacje na temat dronów w rolnictwie oraz aplikacji dla rolników, pokaz florystyczny czy I Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych.

Jesienne targi AGROMARSZ na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

- Mamy nadzieję, że zbliżająca się impreza będzie świetną okazją do zdobycia nowej wiedzy oraz wymiany doświadczeń – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Jesienne Targi AGROMARSZ 2021. Prezentacja 18 odmian kukurydzy

Jednym z głównych wydarzeń podczas tegorocznych jesiennych targów AGROMARSZ będzie prezentacja 18 odmian kukurydzy pochodzących od trzech hodowców. Jednocześnie uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z usługą Poldrony, która zakłada wykorzystanie dronów do biologicznej ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką.

– Poldrony to doskonały przykład, jak nowoczesna technologia może pomóc w pracy rolników oraz być wdrażana do polskiego rolnictwa – nie ma wątpliwości Jacek Sommerfeld.

Jesienne Targi AGROMARSZ 2021. Pokaz florystyczny

Podczas targów odbędzie się także pokaz florystyczny „W barwach jesieni” oraz piknik wielkopolskich kobiet gospodarnych, podczas którego będzie miała miejsce prezentacja różnorodnych przetworów. Ponadto w programie targów zaplanowano także nagrodzenie zwycięzców konkursu „Lato w ogrodzie” oraz „Skarby wielkopolskiej spiżarni” – w ramach I Pikniku Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych zaprezentowane zostaną przetwory zgłoszone do wspomnianego konkursu kulinarnego.

Program Jesiennych Targów AGROMARSZ 2021

Wstęp na targi jest bezpłatny. Targom towarzyszy dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

– Targi w Marszewie są ostatnim tego typu wydarzeniem w tym roku organizowanym przez WODR, więc tym bardziej zachęcam wszystkich do przybycia – mówi Jacek Sommerfeld.

Program:

  • 9.00 – Rozpoczęcie targów 
  • 9.00–16.00 – Dzień kukurydzy: pokaz kolekcji odmian kukurydzy (pole demonstracyjne WODR przy drodze powiatowej Pleszew – Grab)
  • 11.00–11.30 – Otwarcie
  • 11.30–12.00 – Ogłoszenie wyników: konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pt. „Lato w ogrodzie”, konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni”
  • 12.00–13.00 – I Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych: prezentacja przetworów zgłoszonych do konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni”
  • 12.30–13.30 – Pokaz florystyczny pt. „W barwach jesieni”
  • 16.00 – Zakończenie targów
[AKTUALIZACJA]

Relacja z Jesiennych Targów Agromarsz 2021 w Marszewie:

CZYTAJ: Jesienne Targi AGROMARSZ 2021 w Marszewie [ZDJĘCIA]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy